Yurt dışı yatırımlarımızla küresel büyümeyi sürdüreceğiz

  • Aydın Gazete
  • 21 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Sürdürülebilir büyüme hedefiyle Loda Mobilya, büyüme ve gelişme ekseninde yürüttüğü yurt dışı yatırımlarıyla ilerleyişini sürdürüyor.

Bu anlamda önemli adımlar attıklarını ifade eden Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, Ortadoğu’dan sonra Avrupa’da imza attıkları mağaza ataklarıyla, global bir marka olma vizyonunu sürdürdüklerini vurguladı. Son dönemlerde hız kazanan yurt dışı yatırımlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Karaçak, sektörün ihracat odaklı büyüme stratejisiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

“İhracat odaklı büyüme hem sektör hem de ekonomi adına hareketlilik yaratacak”

Mobilya endüstrisinin yarattığı katma değer ile ülke ekonomisi için stratejik bir öneme sahip olduğunun altını çizen Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak; “Mobilya sanayisi, potansiyeli ve sağladığı istihdam olanaklarıyla ülke ekonomisinin en önemli güç kaynaklarından birisi.

Üstelik ihracatta yerli kaynakları en çok kullanan, ithal ürünlere bağımlılığın ise en az olduğu sektörlerin başında geliyor. Bu doğrultuda 2018 yılının stratejisi olarak belirlenen ihracat odaklı büyümeyi destekliyorum, bu stratejinin yerinde ve doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İhracat rakamının toplam 3 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor.

Bu doğrultuda ihracatın temel alındığı, uluslararası adımların cesaretle atıldığı bir yol haritası, kalite ve yeni nesil tasarım anlayışıyla Türk mobilyacılığının, uluslararası arenada daha görünür olmasının önünü açacaktır. Biz Loda Mobilya olarak her zaman bu konuyu gündemimizin ana başlıkları olarak görüyor, mevcut ve planlanan yatırımlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar