Yerli Web izleme platformu devreye alındı

  • Aydın Gazete
  • 27 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Sitelere yerli çözüm dopingi

ETİD verilerine göre, Türkiye’deki e-ticaret hacmi 30,8 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 43’ü online alışveriş yapıyor. Büyüyen e-ticaret pazarıyla birlikte, Web sitelerine yapılan yatırım da artıyor. Web sitelerinin hangi lokasyondan, hangi hızda ulaşıldığını analiz ederek para ve müşteri kaybedilmesini engelleyen çözümlere talep artıyor.

İşletmeler Web siteleri sayesinde ürün, hizmet veya çözümlerini müşterilerine duyuruyor. Web sitelerindeki kesintiler veya geç açılma sorunları müşteri, itibar ve para kaybına neden oluyor. PingTurk tarafından geliştirilen platform sayesinde Web sitelerinin açılma esnasındaki problemleri ve kesintileri anında tespit ediliyor ve raporlanıyor. Türkçe kullanıcı dostu arayüzü ile hizmet veren PingTurk, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan izleme noktalarıyla sitelerin analiz edilmesine olanak tanıyor.

Farklı izleme noktalarıyla her an kontrol ediliyor

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli gibi illerde yer alan veri merkezlerinde konumlanmış izleme noktaları bulunan PingTurk ile farklı mobil operatör şebekeleri üzerinden de Web sitelerini izlemek mümkün oluyor. PingTurk’ü rakiplerinden ayıran en önemli nokta, sadece ölçüm noktasının değil, tüm sunucu altyapısının Türkiye’de konumlu olması. PingTurk’ün yerelleştirilmiş sistem ağı, Web sitelerinin hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlarken, ortaya çıkan raporlar sayesinde eğilimlerin hangi yönde ilerlediğinin belirlenmesine olanak tanıyor. Kesintilere yönelik önceden uyarı özelliğine sahip olan platform, müşteri memnuniyetinin azalmasının önüne geçilmesini sağlıyor.

Yerli çözümle sorunlar anında belirleniyor

Web sitesi izleme ve analiz platformu PingTurk’ün, bölgesel problemlerden kaynaklanan kesintileri anında tespit ederek kesintisiz erişimin önünü açtığını belirten Metriksoft Yazılım Kurucu Ortağı ve ürün mimarı Murat Balkan, “PingTurk platformu, Türkiye’nin birçok şehrinden Web site veya servislere dakikalık erişim testleri gerçekleştiriyor. Platform, olası hatalarda sistem yöneticilerine SMS, telefonla arama, e-posta, Web servisi çağrıları gibi farklı yöntemler ile uyarılar gönderiyor. Yurt dışı kaynaklı yapılan izlemeler, Türkiye’de sıklıkla karşımıza çıkan yurt dışı internet çıkışı problemlerinden nasibini alabiliyor. Bu problemler oluştuğunda yurt dışı ölçümü başarısız olarak algılanıyor ve gereksiz alarmlar üretilerek sistem yöneticileri meşgul ediliyor. PingTürk sayesinde bölgesel problemler saniyeler içerisinde tespit ediliyor.” dedi.

Web sitelerinin performansı müşteriye yansıyor

PingTurk platformu, sitelerin analiz edilmesini sağlarken, gerçekleştirilen izlemelerin kaydedilmesini de mümkün kılıyor. PingTurk tarafından sunulan grafik destekli aylık, günlük, dakikalık ve anlık kesinti raporları sayesinde erişim ve performans problemleri hızlıca tespit edilirken, hizmet kalitesiyle birlikte müşteri memnuniyeti artırılıyor. Sabah, Ebebek, Iyzico, Morhipo, N11.com ve Digiturk’ün de aralarında olduğu farklı sektörlerden birçok kurumsal firma, PingTurk ayrıcalıklarından yararlanıyor.

PingTurk hakkında

2014 yılında kurulan bulut tabanlı PingTurk, bir Web izleme platformudur. Yurt içi kaynaklı izleme yapan PingTurk, mobil hatlardan da izleme yapmaktadır. Yapılan izlemeler ile sitelerin mobil hatlar üzerindeki performansı izlenebilmektedir. Türkiye içerisinde İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli gibi illerde yer alan veri merkezlerinde konumlanan izleme noktaları bulunan PingTurk, müşterilerin yaşadığı deneyimi raporlamaktadır. Platform, herhangi bir kesinti anında uyarı vererek müşteri veya nakit kaybını engellemektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar