Yerden ısıtma sistemi

  • Aydın Gazete
  • 22 Ekim 2018
  • Yorumlar Kapalı

Yerden ısıtma sistemi

Hava sıcaklıkları düşmeye başladığında, kış kapımıza dayandığı zaman insanlar ısınmanın yollarını aramaya başlarlar. Bu soğuk mevsimde, hava sıcaklıkları sıfırın altına düşer ve buzlanma oluşur. Soğuğa karşı koruma yöntemlerinin arandığı aylarda, ısıtma sistemlerinin kullanım maliyetleri de büyük ölçüde artmaktadır. Eski kalorifer sistemleri ile evin içinden geçen borular ve demode kalorifer petekleri ile ısınmaya çalışılmanın yanı sıra , büyük bir petek alanı kullanımı ile ev alanların daralmasına neden olması ve kullanım yöntemleri arasında kalorifer sistemlerini kullanmak oldukça zor ve masraflıdır. Neyse ki, ısıtmax yerden ısıtma ve ısıtma sisteminin kurulumu ile son derece teknolojik bir çözüm sunar, şilteler ve hazır sistemleri sayesinde soğuk havaların geldiği günlerde kurulumu oldukça kolaydır.

 

Yerden ısıtma sisteminin Isıtmax ile kurulumu nasıl yapılır?

Uygulama alanının sınırlarını belirledikten sonra, alanın coğrafi koşullarını göz önüne alarak proje merkezine en uygun malzeme seçimleri yapılır. Isıtma, alanın alt kısmında bir karbon şilte veya elektrikli ısıtıcı kablo döşenmesi ile sağlanır. Daha sonra, istenen zemin kaplaması yapılır. Profesyonel ısıtmax ekibi ile çok hızlı bir şekilde kurulan bu hızlı ısıtma sistemi, evde ciddi yenileme sorunlarına neden olmaz.

 

Yerden ısıtma uygulamaları nelerdir?

Yerden ısıtma sistemlerinin kullanımı sadece evlerde, işyerlerinde, banyolarda veya otellerde değil, aynı zamanda ısının gerekli olduğu birçok yerde de bulunur. Soğuk havalarda, çevrenin sıcaklığı gerekli seviyeye getirilebilir ve bu sistemle don önlenebilir. Çok fazla kullanımı olan bu sistem her zaman kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Bazı yerden ısıtma sistemleri aşağıdaki gibidir.

  • Evlerin yerden ısıtma sistemleri
  • Çatılarda Anti-buzlanma sistemleri
  • Ticari yerden ısıtma sistemleri
  • Endüstriyel yerden ısıtma sistemleri
  • Yol ve rampaların yerden ısıtma sistemleri
  • Tarım uygulamaları yerden ısıtma sistemleri
  • Stadyum uygulamaları yerden ısıtma sistemleri

Yerden ısıtma ve radyatör ısıtma arasındaki fark nedir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, birçok alanda avantajlarından dolayı diğer ısıtma sistemleri için tercih edilen sistem olmuştur. Radyatör ısıtma sistemleri gibi alanlarda daralmaya neden olmayan bu sistemler çok rahattır çünkü zeminin altına serilir. Radyatör sistemleri gibi herhangi bir kirlilik ve nem yaratmayan elektrikli yerden ısıtma sistemleri insan sağlığı için en uygun sistemlerdir. Diğer ısıtma sistemlerinin aksine, kullanıcılarına sağladığı yalıtım nedeniyle ortamda ısı kaybına neden olmaz.

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar