Yelkenli Yatlar Kuşadası’nda Yarışacak

  • Aydın Gazete
  • 26 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Setur Kuşadası Marina ve Kuşadası Yat Kulubü (KAYK) tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Yelkenli Yat Yarışı, 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Kuşadası Körfezi’nde gerçekleştirilecek. Yarışa katılacak yatlar iki hafta süreyle Setur Kuşadası Marina’da ücretsiz ağırlanacaklar.

Açılışının 40. yılını kutlayan Türkiye’nin ilk marina yatırımlarından Setur Kuşadası Marina ile Kuşadası Yat Kulübü (KAYK) işbirliğinde düzenlenen Setur Kuşadası Marina Kupası Yelkenli Yat Yarışları’nın 5.si bu yıl Cumhuriyet Kupası Yelkenli Yat Yarışı adıyla 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak. 2013 yılından bu yana aralıksız düzenlenen ve her yıl bölgedeki deniz ve yelken tutkunlarını Kuşadası’nda buluşturan yarış, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından onaylı koy içi şamandıra yarışları şeklinde yapılıyor. Setur Kuşadası Marina, Kuşadası Cumhuriyet Kupası Yarışı’na katılacak yelkenlileri yarışın bir hafta öncesi ve bir hafta sonrası olmak üzere iki hafta süresince ücretsiz ağırlayacak.

Setur Marinaları Genel Müdürü Emre Doruk, “Yelkenciliğin geniş kitlelere yayılmasını çok önemsiyoruz ve Cumhuriyet Kupası Yarışı’nı desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu spora verdiğimiz önemi ve desteği vurgulamak üzere de yarışa katılan yelkenlileri, Setur Kuşadası Marina’mızda ücretsiz olarak ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz” dedi.

Öncelikli amaçlarının denizciliği ve yelken sporunu sevdirmek, daha geniş kitlelere yaymak olduğunu belirten Kuşadası Yat Kulübü Başkanı Gökhan Aydın ise, “Son yıllarda hızla çoğalan amatör denizcilere ve yatçılara Kuşadası’nı tanıtmak, ilçemizde ve marinamızda onları daha sık ağırlamak istiyoruz ve onları Kuşadası’na davet ediyoruz. Bu yıl Setur Kuşadası Marina’nın ev sahipliğinde 5.sini düzenlediğimiz Yelkenli Yat Yarışımızın ana sponsorları olan “Setur Kuşadası Marina”ya ve “Kuşadası Belediyesi”ne diğer sponsorlarla birlikte yelken sporuna verdikleri destekler için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

30’un üstünde teknenin kayıt yaptırdığı bu keyifli yarışta yelken takımları kendi gruplarında şampiyon olabilmek için mücadele edecekler. Yarışa katılacak yatçılar, yarış öncesi 27 Ekim Cuma akşamı marinada tüm yarış ekipleriyle birlikte ”Hoş Geldiniz” partisinde bir araya gelecekler. 28-29 Ekim hafta sonu iki gün devam edecek yelken yarışları, son gün dereceye girenlere madalya ve kupaların verileceği ödül töreniyle sona erecek.

Yarışta ev sahibi olan ve 2010 yılında kurulan Kuşadası Yat Kulübü, bugün kendi içinde yetiştirdiği eğitmenleri ve kulüp tekneleriyle her yıl yaklaşık 60 kişiye temel yelken ve amatör denizcilik eğitimi vererek her kursiyeri kendi teknesini idare edebilir bir denizci düzeyine getirmeyi hedefliyor. Ayrıca üyeleri içinden yetiştirdiği Türkiye Yelken Federasyonu lisansına sahip 30 kişilik yelken sporcu kadrosu ile bölgedeki birçok önemli yat yarışında Kuşadası’nı başarıyla temsil ediyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar