Van Depreminin 6.Yılında Securitas Olası Depremlere Hazırlanıyor

  • Aydın Gazete
  • 26 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Maddi manevi büyük kayıpların yaşandığı Van Depremi’nin Yıldönümünde Türkiye güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, deprem projesi MADEP Projesi’ne hız verdi.

MADEP Projesi, Marmara Depremi’ne hazırlıklı olmak ve zararlarını azaltmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Proje için Aralık 2011’te çalışanların katılımıyla gönüllü çalışma grupları kurarak düzenli toplantılar gerçekleştiren Securitas, detaylı bir eylem planı oluşturdu.

Dört evreden oluşan MADEP’te evreler içilerinde belirli aşamalara ayrılıyor. ilk evrenin içinde yer alan idari kadronun bilinçlendirilmesi ve Securitas ofislerinin depreme dayanıklılık konusunda değerlendirilmesi aşamaları tamamlandı. Şuanda kriz masası hazırlıklarını tamalayan MADEP projesi, Securitas gönüllülerinden ADME adı altında acil durum müdahale ekibini oluşturdu.İkinci aşamada saha ekibi, üçüncü aşamada iş ortaklarının bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Dördüncü aşamada ise, elde edilen bilgi ve birikimin bir hizmete dönüştürülerek diğer şirketlerin kullanımına sunulması planlanıyor.

Türkiye’de 76 ilde 13.000’e yakın çalışanıyla güvenlik sektörü lideri olan Securitas’ın MADEP Projesi, öncelikli olarak olası Marmara depreminden ciddi olarak etkilenmesi öngörülen Marmara Avrupa ve Marmara Anadolu bölgelerini kapsıyor. Bu kapsamda öncesinde depreme hazırlık, planlama ve zarar azaltma, sonrasında ise, acil müdahale, kriz yönetimi ve iş devamlılığını sağlama planlamaları hazırlandı.

Telekomünikasyondan finansa, havacılıktan madenciliğe, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 farklı sektörden 717 kurum ve kuruluşa, 72 ilde, 2242 hizmet noktasında güvenlik hizmeti veren Securitas Türkiye’nin 9 bölge müdürlüğü, 50 şube müdürlüğü ve 12.500 çalışanı bulunmaktadır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar