Ulusal Sındırgı Araştırmaları Sempozyumu 5 Ekim’de

  • Aydın Gazete
  • 25 Eylül 2017
  • Yorumlar Kapalı

Geçmişten Günümüze Sındırgı

Cemre Kurtdere-Gözde Şanlı

Balıkesir Üniversitesi,  Ege Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi   ve  Sındırgı Belediyesi işbirliğiyle “Ulusal Sındırgı Araştırmaları Sempozyumu” düzenlenecek. Sındırgı Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek olan sempozyum, 5-7 Ekim tarihleri arasında  gerçekleştirilecek.

“Ulusal Sındırgı Araştırmaları Sempozyumu” kapsamında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sıkı tarafından Sındırgı ve köylerindeki leylek popülasyonu ve leylek yuvaları hakkında “Geçmişten Günümüze Sındırgı’nın Leylekleri” konulu bir sunum yapılacak.

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Sındırgı, bulunduğu coğrafya ve temsil ettiği kültürel değerler açısından, ülkemizin yaşadığı sosyal ve ekonomik değişmeleri yansıtan önemli bir ilçe olarak biliniyor. Sındırgı’nın çeşitli yönleriyle tanıtılacağı sempozyum da “Yerel Kalkınma Stratejileri, Tarihi Şahsiyetler, Turizm, Flora ve Fauna, Sosyokültürel Özellikler, Sosyoekonomik Özellikler, Sındırgı’nın Arkeolojik Değerleri, Tarımsal Faaliyetler, Sındırgının Temettuat Defteri ve El Sanatları” konulu paneller düzenlenecek.

Sosyal Program kapsamında, Çoturtepe Köyü Taş Evleri, Kıran Köyü Ambarları, Ulus Dağı, Hisaralan Kaplıcaları, Çaygören Barajı, Emendere ve Pürsünler Köyü ziyaret edilecek. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Ege Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör  Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, sempozyumun onur kurulunda yer alıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar