Türkiye’ye Portekiz İlgisi

  • Aydın Gazete
  • 9 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

“Türkiye’de faaliyet gösteren Portekiz firmalarının sayısı arttı”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya gelerek, 2018’in başında kurulması planlanan Ticaret Komisyonu hakkında görüşen Portekiz Büyükelçisi Paula Leal da Silva, Türkiye ve Portekiz ilişkisini MAG okurları ile paylaştı.

-“800 Portekiz firması Türkiye’ye ihraç yapıyor”

– Türkiye ile ticari ilişkilerde ön sıralarda yer alıyoruz”

-“Ticaret Komisyonu ile birlikte politik, ekonomik ve ticari ilişkilerimiz daha düzenli olacak”

Türkiye’de faaliyet gösteren Portekiz firmalarının sayısının son yıllarda artış gösterdiğini söyleyen Portekiz Büyükelçisi Paula Leal da Silva, “Türkiye ve Portekiz arasında ciddi bir benzerlik var. Bu benzerlik ve yakınlık ekonomik bağların güçlenmesine olanak sağlıyor. 800 Portekiz firması Türkiye’ye ihraç yapıyor. Türkiye ticari ilişkilerimizde alıcı olarak 16. sırada yer almakla beraber satıcı olarak da 13. sırada yer alıyor.

Bundan dolayı, ticari anlamda iki ülke arasında oldukça uyumlu bir denge var. Yıllık 1,3 milyar Euro ticaret hacmimiz var ama elbette daha yapacak çok şey var ve bu rakamı daha yukarılara çekmeliyiz. Türkiye Ekonomi Bakanı ile bir araya gelerek, 2018’in başında kurulması planlanan Ticaret Komisyonu hakkında görüştük. Politik, ekonomik ve ticari ilişkilerimiz düzenli bir şekilde ilerleyecek” dedi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Demet Şener ve Atıl Kutoğlu’nun kapak yıldızı olduğu Aralık sayısında birbirinden renkli içerikleri,özel röportajları ile www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar