Türkiye’nin Spordaki Geleceği Belirleniyor

  • Aydın Gazete
  • 26 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Spor Zirvesi, “Amatör Ruh Profesyonel Oyun” vizyonu ile ilk kez 26 Mart 2018’de düzenleniyor. İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek organizasyon, Türkiye’nin spor endüstrisindeki geleceğini vizyoner bir bakış açısıyla şekillendirecek. Türkiye Spor Zirvesi Başkanı Hakan Nergis, “‘Türkiye Spor Zirvesi, Cumhuriyet tarihinin ve yeni Türkiye’nin farklı düşünen, fark yaratan, ülkesine değer katan, iz bırakan, yön gösteren ve çığır açan bir oluşumunun yansımasıdır” diye konuştu.

“Spor Fabrikası Türkiye” sloganı ile geleceğin spor alanındaki yenilikçi fikirlerine ev sahipliği yapacak olan zirve; bakanlık, yerel yönetimler, federasyonlar, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü birlikler aracılığıyla spor kültürü eko-sistemi kurmayı amaçlıyor. Bununla birlikte zirvede, Türkiye’de tabana yayılacak spor kültürünü yarınlara ulaştırmak hedeflenecek.

Türkiye’nin global spor endüstrisinde marka haline gelebilmesi için ancak fütürist ve bilimsel bakış açısıyla hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Nergis, “Geleceği tasarlayan, bilgi üretimine katkı sağlayan, evrensel değerleri dikkate alan, başarıyı deneyimlemiş sporcuları ve yöneticileri ve ülke basınının uzman isimlerini katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyoruz” diye sözlerine devam etti.

Zirvenin konu başlıkları;
“Bilimsel Gelişmelerin Sporla Entegrasyonu ” (Açılış Oturumu)
“Yerel Yönetimlerde Spor” (Panel)
“Spor Kulüplerinde Kurumsallaşmanın Ekonomik Boyutu” (Panel)
“Spor Kültürünün Yaygınlaştırılması ve Sporda Sürdürülebilirlik Ekosistemi” (Panel)
“Üniversitelerin Atak Gücü- Spor Bilimleri” (Panel)
“Dijital Çağın Sportif Paradigması: E-Spor ” (Keynote)
“Gelecekteki Spor Endüstrisi Vizyonunda İnovatif Altyapılı Teknolojik Spor Kulüpleri” (Keynote)
“Sayıların Mücadelesi ve Verilerin Analizi” (Keynote), olacaktır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar