Türkiye’nin Her Yerinde Çanakkale Tayını Dağıtıldı

  • Aydın Gazete
  • 19 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Beşir Derneği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye’nin bir çok ilinde “Çanakkale şehitlerimizin sofrasına misafir oluyoruz” sloganıyla kuru ekmek ve hoşaf dağıttı

Beşir Derneği, tüm Türkiye’de “Çanakkale şehitlerimizin sofrasına misafir oluyoruz” sloganıyla Çanakkale ruhunu yeniden hatırlatma ve yaşatma amacıyla program düzenledi. Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen bu etkinliklerde binlerce kişiye ekmek ve üzüm hoşafı dağıtıldı.

Üsküdar Valide Cami karşısında düzenlenen etkinlikte ise Beşir Derneği’nden üst düzey yöneticileri de hazır bulundu. Derneğin Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ise kurulan stantta tayın dağıttı. Derneğin Anadolu Yakası Bölge Müdürü Ömer Bostan yaptığı açıklamada Çanakkale Zaferi’nin üzerinden 103 yıl geçtiğini ancak ecdadın “Çanakkale Geçilmez” diyerek vatan uğruna canını hiçe sayarak verdiği mücadele, yazdığı destan ve ortaya koyduğu ruhun asla unutulmadığını ve unutulmayacağını ifade etti.

Bostan, “Dernek olarak tüm Türkiye’de ‘Çanakkale şehitlerimizin sofrasına misafir oluyoruz’ sloganıyla 43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük’ün 1915 yılında Çanakkale cephesindeki yemek listesi olan kuru ekmek ve kuru üzüm hoşafını, bir nebze de olsa o tadı tadabilmeleri, o günü yaşamaları adına meydanlarda dağıtıyoruz.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Zeytin Dalı Harekâtıyla ilgili olarak müjdeli haberi de aldıklarını belirten Bostan, “TSK’nin Afrin’i ele geçirmesinin böyle bir güne denk gelmesi bizleri çok mutlu etti. Başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun.” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar