TRT Çocuk, yeni programı ‘Sürpriz Kutusu’ ile çocukların hayal gücünü destekliyor

  • Aydın Gazete
  • 25 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı olan TRT Çocuk, yeni programı Sürpriz Kutusu’ izleyici ile buluştu. Çocuklara tasarım kabiliyeti kazandırma, çevre bilinci aşılama ve pratik çözümler sunabilme alışkanlığı edindirmeyi amaçlayan ‘Sürpriz Kutusu’ TRT Çocuk’ta yayınlanmaya başladı.

İzleyici ile buluşturduğu programlar ile adından söz ettiren TRT Çocuk, yeni programı ‘Sürpriz Kutusu’ ile geri dönüşüm bilinci kazandırmayı hedefliyor.

Her bölümde sunucu Lemi Filozof, programda yer alan Dönüştüratör adlı makineden gelen Sürpriz Kutusu’ndaki çeşitli materyaller ve geri dönüşüm malzemeleriyle farklı tasarımlar hazırlayacak. Eksik malzemelere ihtiyaç duyulduğunda sunucu Lemi eğlenceli bilmeceleri çözerek, gerekli malzemeleri bulmaya çalışacak.

Uzman pedagog ve eğitim bilimcilerin gözetiminde, 6-8 yaş grubu çocuklar için hazırlanan ‘Sürpriz Kutusu’, genel kültür ve yaratıcılık ile beraber sorun çözme, doğa sevgisi, el becerisi kazandırma imkânı sunuyor. Çocuklar için uygun ve güvenli bir içeriğe sahip olan program, çocukların öğrenirken eğlenmelerine destek oluyor. ‘Sürpriz Kutusu’ programı, TRT Çocuk ekranlarında yayınlanan ilk bölümleriyle oldukça beğeni topladı.

Yayınlanan bölümlerini kaçıranlar TRT Çocuk Mobil uygulaması ve trtcocuk.net.tr adresinden izleyebilecek.

TRT ÇOCUK

www.trtcocuk.net.tr
www.facebook.com/trtcocuk

www.youtube.com/trtcocuk

www.Twitter.com/trtcocuk

www.instagram.com/trtcocuk

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar