Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ne Yeni Başkan

  • Aydın Gazete
  • 18 Eylül 2017
  • Yorumlar Kapalı

Tariş zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin’in görevden ayrılmasıyla Birlik yönetim kurulunda yapılan görev dağılımında Hilmi Sürek, Başkan seçildi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ne 33 yıl süreyle başkanlık yapan Cahit Çetin’in Ağustos sonu itibariyle görevinden ayrılmasıyla Birlik yönetim kurulu yeni başkanını seçti. Yapılan görev dağılımıyla Bayındır Kooperatifi Temsilcisi Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin yeni başkanı olurken, başkan vekilliğine ise Zeytindağ Kooperatifi temsilcisi Mustafa Akçe getirildi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, üreticilerin kooperatif çatısı altında örgütlenmesinin bugünün değişen dünya koşullarında büyük önem taşıdığını belirtirken, gelecekte de çiftçilerin güçlenmesi ve emeklerinin, alın terinin değerlendirilmesi anlamında daha önemli hal alacağını söyledi.

LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ


Sürek, Cahit Çetin’den devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağını ifade ederek, şunları söyledi:
‘’ Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nde iki dönemdir yönetimde görev yapıyorum. Birlik Başkanı Cahit Çetin’in ayrılık kararının ardından, yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Arkadaşlarım beni bu onurlu göreve layık gördüler. 33 yıl dirayetle görev yapmış bir başkanın ardından bu koltuğa oturmak kolay değil. Bu göreve layık olmaya çalışacağız. Ortaklarımız, çalışanlarımızla hep birlikte bayrağı devraldığımız noktadan daha ileriye taşımak en büyük sorumluluğumuz. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin misyonunu ve vizyonunu devam ettireceğiz. Birlikteliklerimiz, dayanışma ruhu ile Birlik’in başarılarını artırarak, sürdüreceğiz.’’

ÜRÜN KAMPANYASI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR


Sürek, yaklaşan ürün kampanyasına dönük çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğüne işaret ederek, üretici ortakların haklarını ve ürünün değerini en iyi şekilde değerlendireceklerini de anlatırken, ‘’Güçlü kooperatif güçlü birlik’’ misyonunun en önemli ilkeleri olduğunu bildirdi. Sürek, sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Yaklaşan alım sezonunda ortağımızın emeğini en iyi şekilde değerlendireceğimiz bir yıl olması için uğraş vereceğiz. Üretici ortaklarımız kurumuna ve bize güvensin. Güçlü kooperatifler, güçlü birlik misyonunu sürdüreceğiz. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği üretici ortaklarının güvencesi olmaya devam edecek. Üreticilerimiz lehine, ürün lehine çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Üreticinin güçlü şemsiyesi Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, güçlenerek, yoluna devam edecektir.’’

Hilmi Sürek kimdir:


İzmir Bayındır’da 1949 yılında dünyaya geldi. Çiftçi ailenin ferdi olan Sürek, Tariş zeytin ve Zeytinyağı Bayındır Kooperatifi’ne 1980 yılında ortak oldu. Tariş zeytin ve Zeytinyağı Birliği Bayındır Kooperatifinin iki dönem başkanlığını yapan Sürek, 2012 yılından bu yana Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyordu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar