Sualtı Harikaları Görüntülerde Canlanacak

  • Aydın Gazete
  • 11 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası yarın Kuşadası’nda başlıyor. Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 12-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Şampiyona, Kuşadası Adabanko ve Korumar Koyu’ndaki 4 ayrı dalış noktasında gerçekleştirilecek.

Kuşadası Belediyesi ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek olan Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası yarışmalarında, 35 sualtı görüntüleme fotoğrafçısı ve eşleri olmak üzere toplam 70 katılımcı, fotoğraf kategorisinde balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı disiplinlerinde Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak. Ayrıca video kategorisinde de Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecekler.

12 Ekim Perşembe ve 13 Ekim Cuma tarihlerinde saat 08.30’da başlayacak yarışmalar sonunda 5 ayrı disiplinde en iyi ilk üç fotoğraf seçilecek. Yarışılan kategorilerde alınan toplam puanlar sonrasında Türkiye Şampiyonu fotoğrafçı belirlenecek. Video kategorisinde ise en iyi puanı alan videoyu çeken yarışmacılar madalya kürsüsüne çıkacaklar. Kapanış ve ödül töreni 14 Ekim’de Kuşadası Kervansaray’da saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Önümüzdeki yıl yapılacak Sualtı Görüntüleme Avrupa Şampiyonası fotoğraf ve video kategorisinde gidecek milli takımları oluşturacak Türkiye Şampiyonası sonuçları, aynı zamanda 2019 Dünya Şampiyonası’na gidecek milli takım adayları için ilk ayağı oluşturacak.

Yarışmanın fotoğraf jürisinde Prof. Dr Orhan Aytür, Alptekin Baloğlu, Kerim Sabuncuoğlu, Engin Aygün, Cenk Ceylanoğlu, video jürisinde ise belgesel yapımcısı Savaş Karakaş, Emre Akkoyunlu ve Lütfi Tanrıöver yer alıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar