SMG bir kez daha Deloitte Teknoloji Fast 50’de!

  • Aydın Gazete
  • 14 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

SMG, Deloitte Teknoloji Fast 50 2017 Programı’nda Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Kuruluşları Arasına Girdi

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, Deloitte Teknoloji Fast 50 2017 Programı’nda yer aldı. SMG böylece, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği listeye art arda üçüncü kez girme başarısını gösterdi.

SMG, Deloitte’un bu yıl 12’ncisini gerçekleştirdiği ve son 4 yılda, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlediği Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’nda yer aldı. Kuruluşlar, 2013-2016 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer almaya hak kazanıyor.

SMG, Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2015 Programı’nda altıncı sırada, Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’nda ise 229. sırada yer aldı. Deloitte Technology Fast50 Türkiye 2016 Programı’nda da yer alan SMG, 2017 yılında da sıralamaya girip üç yıl art arda bu listeye girme başarısı gösterdi.

SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, kuruluşun 2013-2016 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Ar-Ge yatırımlarının yattığını belirtti. Gül Gürer Alimgil sözlerini şöyle sürdürdü: “Sekiz yıl önce çok küçük bir sermaye ile kurduğumuz şirketimizin üç yıldır Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer almasından dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu süreçte, başta ana hizmetlerimiz olan müzik ve anons yayını üzerine önemli Ar-Ge yatırımları gerçekleştirdik. Sunduğumuz yenilikler ile Türkiye’de 450 firmanın 8.500’e yakın noktasında hizmet verirken, yurt dışında da on ülkeye ulaştık. Önümüzdeki yıllarda, Ar-Ge gelir payımızın, toplam gelirimiz içindeki oranının yüzde 80’e yükselmesini ve bu şekilde hem yurt içinde hem de yurt dışında istikrarlı bir şekilde büyümeyi hedefliyoruz.”

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2017 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2013 yılında en az 50.000 Euro, 2016 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’na girmeye de otomatik olarak hak kazanıyor.

Deloitte Teknoloji Fast 50 2017 Türkiye sonuçları hakkında daha fazla bilgi almak için: Link

SMG hakkında:
2009 yılında Gül Gürer Alimgil, Serkan Polat ve Moris Alhale tarafından kurulan SMG, Türkiye’de halka açık mekanlarda kapalı devrede yasal müzik, anons ve reklam yayınları yapmaktadır. Geliştirdiği yazılım sayesinde, yayınları internet üzerinden anlık olarak değil, depola-çal yöntemiyle gerçekleştiren SMG, bu şekilde yayın yapan tek şirket olup sektöründe lider konumda yer almaktadır. Türkiye’de müziği şirketlere dijital olarak ileten ilk firma olan SMG; bekleme müziği, anons, entegre ses – görüntü ve ekran yönetimi hizmetleri ile markaların müşterileriyle bağ kurmasına aracı olmaktadır. Deneyimli kadrosuyla alışveriş merkezleri, oteller, perakende satış noktaları, restoranlar, turistik tesisler, showroom’lar, sağlık merkezleri başta olmak üzere, 450 firmanın 8.500’e yakın noktasında hizmet veren SMG, müzik ile teknolojiyi birleştirdiği sistemiyle şirketlere özel çözümler de sunmaktadır.

SMG, İTÜ ARI Teknokent’e başvurup en yüksek puanla girmeye hak kazanmıştır. SMG’nin teknik ve AR-GE departmanları, yazılımı geliştirmek amacıyla çalışmalarını burada sürdürmektedir. SMG ayrıca, tüm dünyada markalara lisanslı müzik hizmeti veren ve bir Spotify firması olan Soundtrack Your Brand’in Türkiye’deki tek yetkili temsilcisidir. Bu iş birliği ile birlikte Türkiye’deki şirketler, kendi müzik listelerini oluşturma ve tüm lokasyonlarda çalan müziği tek bir noktadan kontrol etme gibi ayrıcalıklara sahip olmuştur.

www.smg.com.tr

Deloitte hakkında:

Deloitte; İngiltere mevzuatına göre kurulmuş olan Deloitte Touche Tohmatsu Limited (“DTTL”) şirketini, üye firma ağındaki şirketlerden ve ilişkili tüzel kişiliklerden bir veya birden fazlasını ifade etmektedir. DTTL ve üye firmalarının her biri ayrı ve bağımsız birer tüzel kişiliktir. DTTL (“Deloitte Global” olarak da anılmaktadır) müşterilere hizmet sunmamaktadır. Global üye firma ağımızla ilgili daha fazla bilgi almak için www.deloitte.com/about adresini ziyaret ediniz.

Deloitte, denetim, danışmanlık, finansal danışmanlık, risk danışmanlığı, vergi ve ilgili alanlarda, birçok farklı endüstride faaliyet gösteren özel ve kamu sektörü müşterilerine hizmet sunmaktadır. Deloitte her beş Fortune Global 500® şirketinden dördüne hizmet verirken, dünya çapında farklı bölgelerde 150’den fazla ülkede yer alan global üye firma ağı ile, müşterilerinin iş dünyasında karşılaştıkları zorlukları aşmalarına destek olmak ve başarılarına katkıda bulunmak amacıyla dünya standartlarında yüksek kalitede hizmetler sunmaktadır. Deloitte’un yaklaşık 263.900 kişilik uzman kadrosunun iz bırakan bir etkiyi nasıl yarattığı konusunda daha fazla bilgi almak için Facebook, LinkedIn ya da Twitter sayfalarımızı takip ediniz.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar