Seiso Enerji ve Panasonic Güneş Enerjisi Yatırımcıları ile Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 24 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye’de ve dünyada bireysel ve endüstriyel amaçlı birçok güneş enerjisi projesinde imzası bulunan Seiso Enerji, enerji verimliliği ve güneş enerjisi alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Panasonic’le birlikte İzmir’de güneş enerjisi semineri düzenledi. Ege Palas Otel’de gerçekleştirilen seminerde, yenilenebilir enerjinin avantajları, yeni teknolojiler ve güneş enerjisi sektöründeki son gelişmeler katılımcılarla paylaşıldı.

Yenilenebilir enerji ve teknolojileri her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Toplam kurulu gücü artmaya devam eden ve büyük bir yenilenebilir enerji potansiyeline sahip Türkiye’de de Seiso Enerji, güneş enerjisi hakkında farkındalık yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede 22 Şubat’ta İzmir’de dünyanın önde gelen güneş enerjisi şirketlerinden Panasonic ile birlikte “Güneş panelleri ve güneş enerjisi santralleri” konulu bir seminer düzenleyen Seiso Enerji, yenilenebilir enerjinin avantajları, yeni teknolojiler ve güneş enerjisi sektöründeki son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

İzmir Ege Palas Otel’de gerçekleştirilen seminerde, güneş panellerinde HIT teknolojisi, güneş takip sistemleri, dağıtım sistemi kullanım bedellerindeki artışın sektöre etkisi, çatı üstü GES pazarı, ürün seçimi ve sistem tasarımında dikkat edilmesi gerekenler gibi birçok konu da ele alındı.

2030’a kadar 10 bin MW güneş enerjisi yatırımı

Türkiye ve dünyada güneş enerjisi hakkında çarpıcı bilgilerin de paylaşıldığı seminerde Seiso Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Karaca, Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının sadece 4 yılda 4,5 milyar dolarlık bir yatırımla 3.431 MW’a ulaştığını aktardı.

Aralık 2017 itibarıyla ülkemizde toplamda 85.200 MWkurulu güç olduğunun altını çizen Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu gücün 3.431 MW’ı güneş enerjisi santrallerinden geliyor. Tüm kaynakların artışına baktığımızda ise GES (Güneş Enerjisi Santrali) kaynaklı enerjinin çarpıcı biçimde diğer kaynaklardan daha fazla arttığını görüyoruz. Günümüzde artık tüm dünya GES’e yoğunlaşıyor, teknoloji de bu yönde gelişiyor. Ülkemizin hedefi ise 2030’a kadar 10 bin MW GES yatırımı gerçekleştirebilmek. Seiso Enerji olarak ülkemizin bu hedefini gerçekleştirmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

En verimli güneş paneli olarak bilinen HIT güneş enerjisi teknolojisinin mucidi Panasonic’ten Güneş Enerjisi Sistemleri İş Birimi Satış Sorumlusu Anıl Akçı ise HIT solar paneller ve bu panellerin Japonya’da kullanımına ilişkin bilgiler aktardı.

Seiso Enerji Hakkında:

Yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 2008 yılında anonim şirket olarak kurulan SEİSO ENERJİ, uzun yıllar enerjinin farklı alanlarında hizmet vermiş olan girişimciler tarafından, Türkiye ve komşu ülkelerde; ürün tedariki, projelendirme, mühendislik ve anahtar teslim taahhüt hizmetleri sunmuştur. Bugün Seiso Enerji, Panasonic güneş panellerinin Türkiye’deki tek distribütörüdür.

Uzmanlık alanı güneşten elektrik ve ısı üretimi projeleri olan SEİSO ENERJİ, sektörde önemli ve güvenilir bir tedarikçi olmayı amaçlamaktadır. Uzman kadrosu ile Türkiye’deki birçok orta ve büyük ölçekli solar termal ve fotovoltaik sistem uygulamalarında pay sahibi olan SEİSO ENERJİ, yurt dışında da farklı projelere imza atmıştır.

Bünyesinde görev yapan uzman mühendis ve teknikerleri ile kısa sürede Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Türkî Cumhuriyetlerde sektörün en önemli oyuncusu olan SEİSO ENERJİ, kamu binaları, sanayi tesisleri, akıllı statlar, turizm tesisleri, çiftlikler ve konutlar için birçok güneş enerjisi projesini hayata geçirmiştir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar