Şefkati anne kollarında arıyoruz

  • Aydın Gazete
  • 20 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Poltio.com’da yanıtlanan sorular grip, soğuk algınlığı ve nezleye dair Türk insanının bakış açısını ortaya koydu!

Türkiye’nin en çok oy kullanılan sosyal anket platformu www.poltio.com, kullanıcıları tarafından sorulan ve toplam 20,768 kez yanıtlanan sorularını analiz ederek Türkiye’nin hastalıkla ilgili bakış açısını ortaya serdi.

Antibiyotikleri bilinçsiz kullanıyoruz!

Poltio.com’da sorulan ‘Soğuk algınlığı vs. gibi hastalıklarda doktora gitmeden antibiyotik alıyor musunuz?’ sorusunu cevaplayan 2,895 kişiden %40.8’i evet dedi. 1,097 kişinin %76.1’i ise hastayken antibiyotik bitmeden iyileşince antibiyotiğe devam etmediklerini belirtti. Antibiyotik bitene kadar kullanacaklarını söyleyenlerin oranı %23.9’da kaldı. “Hasta olduğunuzda/hasta olacağınızı hissettiğinizde ilk hangisinden medet umarsınız?” sorusuna cevap veren 1,787 kişinin %53.8’i bitkisel yöntemleri seçeneğini işaretledi. Geri kalan %46.2 ise ilaçlara yöneleceğini ifade etti.

Şefkati anne kollarında arıyoruz

‘Hasta olduğunuzda size kim baksın istersiniz sorusunu yanıtlayan 4,901 kişiden ‘Annemden başkası beni iyileştiremez’ seçeneği %56.6 oranla zirvedeyken, cevaplayanların %20.2’si hastayken sevgililerinin yanlarında olmasını istediklerini belirtti. Aynı soruya %20.8 hastayken doktora güveneceklerini ifade etti, %2.5 azınlık ise yakın arkadaşlarını yanlarında istediklerini söyledi.

İşe gitmemek için hastayız diyenler çoğunlukta!

Poltio.com’da, ‘Hiç hasta olduğunuz yalanı ile işi ektiğiniz oldu mu?’ sorusunu yanıtlayan 6,914 kişinin %66’sının cevabı evet olurken, %34 yalan söylemediklerini belirtti. ‘Hastayken işe gelemeyeceğinizi haber vermek için iş yerini aradığınızda olduğunuzdan daha hasta bir ses tonuyla konuşur musunuz?’ sorusunu yanıtlayan 3,174 kişiden ise sadece %16.6’sı hayır cevabını verdi; geriye kalan %83.4 ise daha hasta bir ses tonu ile konuşacaklarını ifade etti.

Poltio.com hakkında ( www.poltio.com )

Kullanıcıların eşit ve özgür bir ortamda soru sorup cevap verdiği bir sosyal platform olan Poltio.com, aynı zamanda tüm içerik yaratıcılara her platformda kullanılabilir test/quiz ve anket gibi etkileşim yaratan içerikler oluşturma imkanı sağlıyor. 2014 Ağustos ayında yayına giren Poltio.com ile bugüne kadar 76 binin üzerinde* soru soruldu ve sorulan sorulara 78 milyonun üzerinde* oy verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar