Şampiyonluğa geri sayım devam ediyor: 76-85

  • Aydın Gazete
  • 4 Şubat 2018
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, Samsun BŞB. Anakent’i deplasmanda 85-76 mağlup ederek 19. galibiyetini aldı ve TBL’deki liderliğini sürdürdü.

Lige fırtına gibi başlayan ve 20 maçta 19 galibiyet alan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, ikinci yarıda da iyi gidişini sürdürüyor. Türk Telekom, TBL’nin 20. haftasında Samsun BŞB. Anakent’e konuk oldu.

Mavi Kaplanlar maça Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Serhat Çetin ve Kaya Peker beşlisiyle başladı. Çekişmeli geçen ilk periyotta rakibine üstünlük kuran Türk Telekom, 1. Çeyreği 21-18 önde kapadı.

2. çeyrekte art arda bulduğu sayılarla rakibin farkı azaltmasına izin vermeyen Mavi Kaplanlar, Campbell ve Monroe’nun etkili oyunuyla farkı 10 sayıya çıkararak, ilk devreyi 42-32 önde tamamladı.

Türk Telekom’un etkili oyunu üçüncü çeyrekte de devam etti. Mavi Kaplanlar, rakip takımın ataklarına geçit vermedi. Darrly Monroe’nun pota altından bulduğu sayılarla aradaki farkı koruyan konuk ekip, çeyreği 62-50 galip tamamlayarak, final periyoduna moralli girdi.

Son çeyrekte, tecrübesiyle farkını ortaya koyan Mavi Kaplanlar, maçın geneline yansıyan üstünlüğünü sürdürdü. Fark yaratan oyunuyla sonuca giden konuk ekip, Samsun BŞB. Anakent’in üst üste yaptığı top kayıplarını iyi değerlendirerek, karşılaşmadan 85-76 galip ayrıldı.

Maçın Türk Telekom tarafında en skorer isimleri 15’er sayıyla Darrly Monroe ve Serhat Çetin olurken, olurken, Kaya Peker 12 sayı ile skora katkı sağladı.

Hakemler: Egemen Ercan, Murat Danışan, Burcu Kocaoğlu

Samsunspor Bşb. Anakent: Anıl Sungur, Mkael Levon Hopkins, Cihan Amasyalı, Ercan Bayrak, A.İlker Tunalı, Fevzi çelebioğlu, M.Emre Boztepe, Deniz Can Çevik, Burak Şaşmaz.

Türk Telekom: O.Emre Uğurtürk, Polat Kaya, Fikret Can Akın 10, Ender Aslan 2, Kaya Peker 12, Darryl Monroe 15, Serhat Çetin 15, Orbay Kaya 2, Nusret Yıldırım 11, Recep Doğrusöz 4, Tj Terrance Campbell 11, Sercan Ergin

1.Periyot : 22-21
2.Periyot (ilk yarı sonucu) : 42-32

3.Periyot : 62-50

4.Periyot (maç sonucu) : 85-76

Türk Telekom Grubu Hakkında:

176 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 30 Eylül 2017 itibarıyla 13,4 milyon sabit erişim hattı, 9,4 milyon genişbant ve 19,2 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.095 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar