sahibinden.com 2017’yi rekorlarla kapattı

  • Aydın Gazete
  • 13 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

Toplam 10 kategoride, 6 milyon aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidinin yer aldığı sahibinden.com, Google Analytics[1] 2017 Aralık ayı verilerine göre, web sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden toplam 43.1 milyon aylık kullanıcıya ulaşarak, kullanıcı sayısında kendi rekorunu geliştirdi. Şirket 2017 yılının Mart ayında 263 milyon kez ziyaret ve Ekim ayındaki 8,1 milyar sayfa görüntüleme ile aynı yıl içerisinde kendisine ait 2 ayrı rekoru daha kırmıştı.

sahibinden.com’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Göncü, kurum olarak başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, 2017’nin son ayında elde edilen trafik rakamlarının da bu başarının somut bir göstergesi olduğunu ifade etti. Göncü sözlerine şöyle devam etti: “sahibinden.com sektördeki 18. yılına girerken, sunduğu ürün ve hizmetlerin yanı sıra birçok ilke ve rekora imza atarak e-ticaret sektörünün ülkemizdeki öncü markalarından biri olma özelliğini sürdürüyor. “İnsanları hayalleri ile buluşturmak” misyonuyla hayata geçirilen bir online pazaryeri olarak milyonlarca kullanıcımız almak, satmak, kiralamak ve keşfetmek gibi farklı bir motivasyonla bizi ziyaret ediyor.

Biz de bu büyük trafiği ve içeriği en iyi şekilde geliştirmek için arama motoru optimizasyonu çalışmalarımız, büyük veri ve makine öğrenimi projelerimize ağırlık veriyoruz. Diğer taraftan en iyi kullanıcı deneyimini sunmak, kullanıcılarımızın rahat ve güvenli bir alışveriş süreci yaşamaları için gerek insan kaynağımıza gerekse de teknolojik alt yapı çalışmalarımıza yatırım yapıyoruz. 6 milyon aktif ilana gelen aylık kullanıcı sayısı 43 milyonu aşarken, bizi Türkiye’nin en sevilen markalarından biri yapan ve sürekli artan trafiğimizle yanımızda olan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.”

sahibinden.com hakkında

Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Aralık 2017’de ayda 43,1 milyon kullanıcının, 261 milyon kez ziyaret ederek, 8 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’e yakın çalışanı, 6 milyon aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar