QNB Finansbank 575 milyon dolar seküritizasyon kredisi aldı

  • Aydın Gazete
  • 15 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

QNB Finansbank, Credit Suisse ve Deutsche Bank’tan 10 yıl vadeli 575 milyon dolar tutarında seküritizasyon kredisi sağladı.

QNB Finansbank, Credit Suisse ve Deutsche Bank’tan havale akımları ve ihracat alacaklarına dayalı seküritizasyon programı çerçevesinde 575 milyon dolar tutarında seküritizasyon kredisi aldı. 350 milyon euro’su Deutsche Bank’tan, 150 milyon dolar’ı ise Credit Suisse’den sağlanan seküritizasyon kredisinin 10 yıl vadeli olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, dünyanın önde gelen bankacılık gruplarından olan Credit Suisse ve Deutsche Bank’tan alınan seküritizasyon kredisinin QNB Finansbank’a ve Türkiye ekonomisine olan güveni net bir şekilde ortaya koyduğuna dikkat çekti. Aras, “Önemli bir borçlanmayı çok kısa sürede tamamladık.

Bankamızın kredi notunun da üzerinde bir kredi notuyla temin ettiğimiz seküritizasyon kredisi, QNB Finansbank olarak bugüne kadar Credit Suisse ve Deutsche Bank’tan sağladığımız en yüksek tutarlı ve en uzun vadeli finansman oldu” dedi. Aras, yurtdışından sağladıkları sözkonusu finansmanla reel sektörü, KOBİ’leri ve Türkiye ekonomisini desteklemeyi sürdüreceklerini söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar