Pırlantalı mücevher ihracatında şampiyon değişmedi…

  • Aydın Gazete
  • 12 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

İhracatın şampiyonu STORKS…
STORKS Mücevherat, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği pırlantalı mücevher ihracatı ile 2017 yılını da şampiyon olarak tamamladı. 2016 yılında da pırlantalı mücevher ihracat şampiyonu olan STORKS dönemsel bazda ihracatını yüzde 39,7 arttırdı.

Türkiye’nin en değerli ihracatına imza atan mücevher sektöründe, pırlantalı mücevher ihracatında 2016 yılının şampiyonu olan STORKS Mücevherat 2017 yılını da şampiyon olarak tamamladı. 2017 yılında pırlantalı mücevher ihracatını yüzde 39,7 yükselten STORKS Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, ihracattaki başarıyı dünya standartlarında mücevher üretimi gerçekleştirmesine dayandırıyor.

Pırlantalı mücevherat ihracatında birinciliğini koruyan STORKS Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, ‘’Büyüme politikasını sürdürürken; geleceği görmek ve bunun için şartlarını geliştirmek, değişen parametrelere uyum sağlayabilmek başarının kilit noktalarıdır” diyerek emeklerinin karşılığını almaktan ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını söyledi. Kuyumculuk sektörünün altın, gümüş, pırlanta, inci gibi değerli metal ve taşlarını tamamen ihraç ettiğini belirten Güner şöyle konuştu:

“Birkaç ülke dışında mücevher ihracatında rekabet eden ülkelerin tamamı bizim gibi; tüm emtiayı ithal ediyorlar. Burada gerçekleştirilen işlem, tasarım, üretim ve markalaşmadan kaynaklanan katma değerin ülkemize getirilmesidir. Biz STORKS olarak geçmişte de bunu yaptık gelecekte de yapacağız. Altını alıyoruz, pırlantayı alıyoruz ve dünya standartlarının üzerindeki ürünleri rekabetçi fiyatlarla satıyoruz. Bu da ürettiğimiz mücevherlere ilgiyi arttırıyor.”
Yıllardır ihracata yaptıkları yatırımların geri dönüşünü gururla izlediklerini söyleyen Güner, “Hedefimiz bu başarıyı 2018’de de devam ettirmektir. Bunun için gerekli planlamalar yapıldı ve yeni hedefler belirlendi. Storks Mücevher olarak gerekli tecrübeye ve donanıma sahibiz.” diye konuştu.

İstanbul, Moskova, Dubai ve Bükreş ofisleri aracılığı ihracatını gerçekleştiren STORKS Mücevher, yeni yılda ihracatı arttıracağı noktalar için Avrupa, Ortadoğu ve Asya kıtalarını işaret ediyor. STORKS bu anlamda başta AB ülkeleri olmak üzere yeni franchise bağlantılarıyla ihracatını istikrarlı bir şekilde geliştirmeyi hedefliyor.
ÖNEMLİ NOT: İhracatçılar Birliği firmaların ihracat rakamlarını ticari sır olduğundan yayınlamamaktadır.

STORKS hakkında:
Storks marka hikayesi 1971 yılında başladı. Üretimde ustalığa verilen önemle büyümeye emin adımlarla devam etti ve Türkiye takı sektöründe 82 satış noktası ile saygın ve güvenilir bir yer kazandı. Yıllar içerisinde müşterilerinin hayatlarında değerli ve derin izler bırakmayı başarmış bir marka oldu Storks… Müşterileri ile sadece ticari bir ilişki değil; duygusal değerler üzerine inşa edilmiş güçlü bağlar kurdu. Türkiye’nin ilk mücevher markası olan Storks, 2016 yılında pırlantalı mücevher ihracatında Türkiye birincisi On Mücevherat bünyesine katıldı. 1997’de başlayan Storks’un değerli marka serüveni, başlangıçta atılan temel değerlerle ve meslek aşkı ile sürdürülmektedir. STORKS Mücevher 2016 ve 2017 yıllarında Türkiye’nin en yüksek pırlantalı mücevher ihraç ederek ihracatın şampiyonu olmuştur.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar