Otizm Erasmus Plus Projesi Kuşadası’nda Devam Ediyor

  • Aydın Gazete
  • 23 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Zift Organization tarafından 17-24 Ekim tarihleri arasında Erasmus Plus projesi kapsamında yürütülen “The World From Different Perspective” Programı, Kuşadası’nda devam ediyor.

Otizmli çocuklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yürütülen proje kapsamında ilçeye gelen 7 farklı ülkeden 32 öğrenci, Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu’nda Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile bir araya geldi. İlçe hakkında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şerifoğlu, ardından öğrencilerin Kuşadası ile ilgili görüşlerini dinledi.

Ziyaretin ardından Türkiye, Bulgaristan, Letonya, Yunanistan, Makedonya, Ukrayna ve Romanya olmak üzere 7 farklı ülkeden 32 öğrencinin katıldığı proje kapsamında Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde otizm konulu bir panel ve çeşitli münazaralar düzenlendi.

Programın sonunda Kuşadası Belediyesi’nin katkılarından dolayı Zift Organization Yöneticisi Nuri Bilirgen tarafından Şerifoğlu’na teşekkür plaketi verildi. Program öğrenciler tarafından otizme dikkat çekmek amacıyla Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde sergilenen tiyatro oyunu ile sona erdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar