Ofis Bölme Sistemleri Düşünenlere Tavsiyeler

  • Aydın Gazete
  • 10 Ocak 2018
  • Yorumlar Kapalı

Ofisler iş amaçlı kullanılacağı için genellikle resmi görünmeli gibi bir yaklaşım öne sürülmektedir. Resmi bir ofisin daha çok ciddiye alındığı gibi düşünceler bunlardan biridir. Elbette bu gerçek bir düşüncedir ancak özellikle siyah beyaz olacak gibi bir kural olmamaktadır. Renkli duvarlar, çeşit çeşit duvar kağıtları, farklı tarzlarda masa ve sandalyeler oldukça şık bir ofis imkanı sunmaktadır.

Bölme Sistemli Ofisler

Ofis bölme sistemleri oldukça ilgi uyandıran bir sistem haline gelmektedir. İsteğe göre cam bölme ya da duvar bölme şeklinde bir sistem uygulanmaktadır.

Bölme sistemli ofislerin faydaları nelerdir ?

Ofis bölme sistemlerinde aynı anda birden çok işlem yapılmakta ve gerek ses gerekse başka unsurlarla çalışanlar birbirlerinden etkilenmemektedir. Böylelikle daha verimli çalışılmış olunmaktadır.

Ofis bölme sistemi düşünenler aynı anda ve aynı salonda bölünmüş farklı mekanları kullanarak daha küçük alanı daha fazla kullanım alanına çevrildiği düşünülerek yaptırmaya karar verilmelidir. Yani örneğin normalde tek salon şeklinde olan bir ofis için bir veya iki masa konulmaktayken bölmelerle ayrılarak daha fazla masa yerleştirilip daha fazla çalışan bulundurularak kar sağlanmış olunmaktadır. Bunun için isteğe ve kullanılış amacına göre cam bölme ya da duvar bölme yapılmaktadır.

Cam bölme daha estetiklik kazandırmaktadır. Çeşit çeşit görüntüsüyle ve rengiyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Bazı ofislerde çalışanların göz temasıyla veya herhangi bir durumda işaret ve benzeri bir şekilde irtibat kurmaları gereken durumlarda daha fazla tercih edilmektedir. Cam bölmeler yine isteğe göre masa hizasına kadar ahşap duvar, üst kısmında ise cam bölme yapılabilmektedir. Özel olarak üretilen cam bölmelerde bulunmaktadır. Firmayı temsil eden bir resmin bölünen ofisin dış kısmına yapılmasıyla içeriden dışarıyı görmeyi engellememek şartıyla da üretilmektedir. Cam bölme her ne kadar estetik açıdan tercih edilse de bölme duvar da oldukça tercih edilen bir hizmettir. Bölme duvarlar da kimisi sade bir renk tercih ederken kimisi ise renkli duvarlar tercih etmektedir.

Hatta üzerinde çeşitli figürler veya farklı desenler bulunmaktadır. Yine duvar bölmelerin üzerine yapılan iş veya firmayı yansıtan resimler basılmaktadır. Bu sistemi düşünenler öncelikle örneklere bakarak işin yapıldıktan sonraki sonuçlarına bakıp karar verilmelidir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar