Nike’tan Yeni Koleksiyon

  • Aydın Gazete
  • 13 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

NIKE’TAN MERCURIAL’IN 20’İNCİ YILINA ÖZEL KOLEKSİYON: “WHAT THE MERCURIAL?”

Nike 1998 yılında ilk kez piyasaya sunduğu Mercurial’ın 20’inci yılına özel koleksiyonu futbolseverlerin beğenisine sundu. Yalnızca 1998 çift üretilen Mercurial, nike.com ve seçkin mağazalar üzerinden satışa çıktı.

Nike, her seferinde kalıpların dışına çıkan ve hep daha hızlı futbol vaadinde bulunan Mercurial’ın 20’inci yılına özel koleksiyonunu görücüye çıkardı. Renkleri, kullanılan malzeme ve tasarımı ile her zaman sporcularının beklentilerinin ötesinde bir krampon olan Mercurial’a özel koleksiyon ‘What the Mercurial’ın ilk versiyonu da 2016 yılında piyasaya çıkmıştı.

Yeni koleksiyonda gelişmiş Flyknit sistemli 2018 Mercurial Superfly 360’u temel alan yeni krampon, bu sayede hayatına futbolda inovasyonun zirvesinde başlıyor. Tek renkli sade bir estetiğe sahip olsa da, What the Mercurial aynı zamanda Mercurial serisinin ilerici grafik tasarımını daha da ileriye taşıyor.

Nasıl mı? İşte böyle:

1. Mercurial 360’ın Flyknit iplikleri, farklı dokular ve şekiller oluşturulacak şekilde kalıplanabilme özelliğine sahip.

2. Bu da tasarımcılara Mercurial’ın tarihinden izler taşıyan iki boyutlu bir grafik yaratıp, bunu krampon üzerinde üç boyutlu bir şekilde kullanma imkanı sağlıyor.

3. Üç boyutlu tasarımı oluşturmak için grafik, bir kalıp yardımıyla ısıtılıp Mercurial 360 üzerine basılıyor.

Bu süreç sonunda, kramponun yüzey hissinden ödün vermeden, geçmişteki modellere ve ikonik Mercurial tasarım unsurlarına atıfta bulunan bir görünüm ortaya çıkıyor.

MERCURIAL TARİHİNİN KRAMPONUN ÜZERİNDEKİ ÖYKÜSÜ

Sadece 1.998 çift üretilen What the Mercurial’ın 20’inci yıldönümü versiyonu, özel bir ayakkabı çantasını da içeren özel bir kutu içerisinde sunuluyor. Koleksiyon nike.com ve seçkin mağazalarda futbolseverler ile buluşuyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar