Mendereste Yanan Ormanlık Alan İçin Kampanya

  • Aydın Gazete
  • 10 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

BARO, MENDERES’TE YANAN ORMANLIK ALAN İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

İzmir Barosu geçtiğimiz aylarda Menderes’te yanan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için kampanya başlatıyor.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, beraberinde Çevre Komisyonu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Muammer Erçoban, Çevre Komisyonu üyesi avukatlar ve Menderes Baro Temsilcisi Av. Figen Türkkal’ın da bulunduğu heyetle yanan ormanlık alanı karış karış gezerek incelemelerde bulundu.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, “İzmir Barosu olarak her zaman kentimize, tarihimize, suyumuza, havamıza, ormanımıza sahip çıkıyoruz. Bu bölgede çıkan yangını da yüreğimiz kanayarak izlemiştik. Şimdi bu alanı gezerken bir kez daha aynı acıyı hissediyoruz. Ancak artık içimizde bir umut var. Kent ve Çevre Komisyonumuzda gönüllü çalışan meslektaşlarımız ile birlikte bu alanın tekrar ağaçlandırılması ve bu alanın tekrar eski görünümüne kavuşması için vakit kaybetmeden bir ağaçlandırma kampanyası başlatmaya karar verdik” dedi.

Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, tüm İzmirlilerin destek vermesini bekledikleri kampanyaya ilişkin detayların kısa süre içerisinde İzmir Barosu İnternet Sayfası ve sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Menderes’te ormanlık alanda geçtiğimiz Temmuz ayında çıkan yangında 800 hektarın üzerinde alan etkilenmişti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar