Konyaspor 3 Puan İle Moral Buldu

  • Aydın Gazete
  • 7 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

Lige iyi bir giriş yapmasının ardından kötü maçlar çıkaran yeşil beyazlı ekip, geçtiğimiz hafta hoca değişikliğine gitmişti. Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayıran takım, bir süre boyunca takımın başına geçecek hoca için arayışlara girmişti. Beşiktaş’ın eski futbolcusu ve teknik direktör Mehmet Özdilek ile anlaşan Konyaspor, bu hafta oynadığı Osmanlıspor maçından da galibiyet ile ayrıldı. Alınan bu sonucun ardından oldukça mutlu olan Konya camiası, yakalamış oldukları bu çıkışı devam ettirmek istiyorlar. Takımın başkan yardımcısı olan Ahmet Baydar ise bu konuda bir açıklama yaptı.

Oldukça Etkili Bir Oyun Ortaya Koyduk

Mehmet Özdilek ile anlaşan ve yeni hocası ile çıktığı ilk maçı kazanan Konyaspor, ligde tekrar iddialı bir konuma gelmek istiyor. Yeşil beyazlı ekibin basın sözcüsü ve başkan yardımcısı olan Ahmet Baydar, bu konu hakkında önemli açıklamalar yaptı ve şunları söyledi; Osmanlıspor karşısında oldukça iyi bir oyun ortaya koyduk. Bunun sonrasında da 3 puanı aldık. Bu 3 puanı sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Takım oldukça derli toplu oynadı. Mücadele gücümüz de yüksekti. Kazandık ve yolumuza devam ediyoruz. Bundan böyle çok daha iyi maçlar çıkaracağız. Aslında daha önce de kötü oynamıyorduk. Kaybettiğimiz maçlarda bile puan alabilirdik. Fakat konsantrasyon konusunda sıkıntılar çektik. Oyundan da kopuk bir görüntü çiziyorduk. Bu olumsuz durumun artık sona ereceğini düşünüyorum. Mehmet Özdilek ile beraber çıkış yakalayacağımıza inancım tam, dedi.

Avrupa’daki Şansımız Henüz Bitmedi

UEFA Avrupa ligi maçlarına da değinen Baydar şunları ifade etti; Bu yıl Avrupa kupası maçlarında bir galibiyet elde ettik. Bu sonuç bizim için çok da iyi değil. Ancak lig henüz bitmedi. Önümüzde 3 maç daha var. Bu maçlardan en iyi sonuçları almak istiyoruz. Sıralama da her an değişebilir. Alınacak galibiyetler ile daha iyi bir noktaya geleceğiz. Bu noktada önemli olan ülkemizin Avrupa puanına katkı yapmak, dedi. Uzun bir aradan sonra galibiyet ile tanışan Konyaspor, bu hafta içerisinde UEFA Avrupa Ligi müsabakasına çıkacak

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar