Kibar Holding ve THY ortaklığıyla kurulmuştu

  • Aydın Gazete
  • 26 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

TSI UÇAK KOLTUK ÜRETİM A.Ş. AR-GE MERKEZİ OLARAK YETKİLENDİRİLDİ

Türkiye’de ilk yerli uçak koltuğunu üretmek amacıyla Kibar Holding ve THY ortaklığı ile kurulan TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hava taşıtları ve uzay araçları ile bunlarla ilgili makinelerin imalatı konusunda çalışmak üzere Ar-Ge Merkezi olarak yetkilendirildi.

20-21 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kapsamındaki “Ar-Ge Merkezi Belgesi” şirket yetkililerine takdim edildi.

TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş., etkinlik süresince Türkiye’nin ilk yerli ekonomi sınıfı uçak koltuklarını fuaye alanında sergiledi. Ziyaretçiler ve diğer katılımcı firma yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, sivil havacılık sektöründe yerlileştirme konusunda yapılan çalışmalar değerlendirilerek, yakın gelecekte hedeflenen yerlileştirme ve ürün geliştirme konusunda görüşmeler yapıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri fuaye alanında TSI Uçak Koltuk Üretimi A.Ş.’nin standını ziyaret ederek yerli koltuk üretimi konusunda bilgi sahibi oldular. Konfor ve hafifletme konusunda gerçekleştirilecek Ar-Ge çalışmalarında üniversite, kamu, sanayi işbirliklerinin sağlanması ve bu işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda atılan adımlar ile sanayinin beklentilerine yönelik paylaşımlarda bulunuldu.

Kibar Holding Hakkında
1984 yılında kurulan Kibar Holding, sanayiye ilk adımını 1972 yılında Kartal Sac İşletme Ünitesi ile atmıştır. 1985 yılında ise Türkiye’nin önde gelen birçok özel ve devlet sanayi kuruluşunun ihracatını ve bu kuruluşların hammadde gereksinimlerinin bir bölümünün ithalatını gerçekleştiren Kibar Dış Ticaret kurulmuştur. Kibar Grubu şirketlerinin yabancı ülkelerle olan ticari ilişkilerini yöneten şirket, bugün yıllık 1,5 milyon ton ticaret hacmi ile Türkiye’nin en büyük 10 ihracatçısı arasında yer almaktadır.

Kibar Grubu metal, otomotiv, ambalaj, inşaat malzemeleri, gayrimenkul, lojistik, enerji, gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekte ve 22 şirketi bünyesinde barındırmaktadır. Kibar Holding kurulduğu günden itibaren istihdam yaratarak ve topluma dokunarak büyümesini gerçekleştirmiş; 2016 yılsonu itibariyle 7500’ü aşkın çalışanıyla, kombine cirosu 25 milyar TL seviyesine ulaşmıştır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar