Kamerayla Boru İçini Görüntülemek

  • Aydın Gazete
  • 22 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kamerayla Boru İçini Görüntülemek

PİMAŞ BORULARINDA YAŞANAN SORUNLAR

Her evde veya işyerinde, zamanla eskiyen pimaş boruları tıkanmalara veya su kaçağı sebep olmaktadır. Bu gibi durumlar ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Tıkanıklık ve çatlakların oluşmasında birçok farklı etken vardır.

Pimaş Borularının Tıkanmasının Sebepleri

-Zaman aşımı ile boruların eskimesi

-Yemek artıklarının mutfak giderlerine atılması

-Saç ve sabun kalıntılarının banyo giderlerine atılması

-Klozete ve tuvalete düşürülen veya atılan bezler ve ıslak mendiller

Yukarıdaki sebepler pimaş ve gider borularının tıkanarak sosyal yaşamı etkilemesine neden olmaktadır. Bu tıkanıklık sebebi ile evde kötü kokular meydana gelerek sağlık problemleri meydana getirebilir. Ayrıca tıkanıklıktan dolayı lavabo ve tuvaletlerden atık suların geri gelmesi evi su basmasına sebep olabilir.

Pimaş Borularında Çatlak Oluşmasının Sebepleri

-Boruların yapımında conta sıyırması veya contasız döşeme sebebiyle borularda oluşan çatlaklar

-TSE belgesi olmayan kalitesiz boruların kullanılması

-Boruların çok dar olması ve zamanla aşınması

su kaçağı tespiti anlatılmış olan sebeplerden dolayı, pimaş ve gider borularında meydana gelen çatlaklar daha masraflı bir durumdur. Hem çatlakların olduğu katta hem de bir alt katta ciddi zararlara sebep olmaktadır. Çatlakların olduğu borulardan sızan sular, duvarların çatlamasına ve duvarlardaki boyanın dökülmesine sebep olmaktadır. Bu durum rutubet ve nem kokusuna da sebep olarak o evde yaşayanları olumsuz etkilemektedir. Ayrıca alt katta da rutubet ve nem kokusuna sebep olan bu durum, o katta da duvar çatlaklarına ve boyanın dökülmesine sebep olmaktadır.

Eski zamanlarda bu sorunlar kazılarak sorunlu yer bulunmaya çalışılırdı. Bu durumda masraf daha da artarken sorunun çözüleceğinin de garantisi yoktur. Bu yöntemle birçok yerden kazı işlemi yapılırken boruların patlama riski de bulunmaktadır. Bu nedenle bu gibi sorunlarda alanında kendini geliştirmiş olan ve teknolojik ekipmanları olan tesisat ustalarından yardım alınmalıdır.

TESİSAT SORUNLARININ GİDERİLMESİ

Borularda meydana gelen çatlakların veya tıkanmaların tadilatında eski sistem geride bırakılarak, son teknolojik ürün olan Üsküdar su kaçağı tespiti sistemi ile kazma veya kırma işlemi yapılmasına gerek olmadan kamera ile boruların içi görüntülenerek kaçağın veya tıkanmanın nerede olduğu kısa sürede tespit edilmektedir. Yine aynı makinelerle kamera sistemi sayesinde sorunlar çözülmektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar