Kadınlardan Kayalıya Teşekkür

  • Aydın Gazete
  • 26 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) tarafından 23 Eylül tarihinde düzenlenen TKKD Kuşadası Şubesi’nin açılışı nedeniyle Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve Avrupa’dan ilçeye gelen TKKD Şube Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti.

TKKD yöneticileri ilk olarak Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’u makamında ziyaret etti. Kaymakam Aksoy’a düzenlenen ziyaretin ardından TKKD yöneticileri Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu’nda Başkan Kayalı ile bir araya geldi. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Avrupa Kadınlar Konseyi Başkanı Cosima Schenk, TKKD Genel Başkan Yardımcısı Fatoş İnal, TKKD KKTC Genel Başkanı Mücebbel Kafkaslı, TKKD Aydın Şube Başkanı Tülay Aydın, TKKD Gölbaşı, Burdur, Bakırköy, Manisa, Ankara, Bursa ve Antalya Şube Başkanları ile Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı ziyarette TKKD Aydın Şube Başkanı Tülay Aydın tarafından Başkan Kayalı’ya vermiş olduğu desteklerden dolayı Onur Belgesi verildi.

Ziyarette konuşan TKKD Aydın Şube Başkanı Tülay Aydın “Ben her şeyden önce bu organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere büyük bir emek ve destek veren Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Aydın’dan sonra konuşan Başkan Kayalı “Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçekleştirmiş olduğu aydınlanma devrimi ile birlikte kadın hakları açısından kalıcı ve radikal kararlar alınmış ve kadınlarımız eşit, özgür bireyler olma hakkını kazanmıştır. Bu da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına bakış açısını tüm gerçekliği ile ortaya koymaktadır. Bu anlamda Cumhuriyet ilke ve devrimlerine sahip çıkan siz TKKD üyelerini Kuşadası’nda görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız ” dedi.

Ziyaretin ardından TKKD üyeleri, Kuşadası Pusula Restoran’da düzenlenen bir yemekte Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ile Başkan Kayalı’nın eşi Nil Kayalı ile bir araya geldiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar