Kaçak Avcılar Av Oldu

  • Aydın Gazete
  • 28 Eylül 2017
  • Yorumlar Kapalı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şubesi, Nazilli Şefliğince kaçak av yapan iki kişiye 2 bin 547 TL ceza kesildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Nazilli şefliğine gelen ihbar üzerine kaçak av yapılan bölgeye giden eden ekipler gece projektörlerle av yapan “Avcılık Belgesi” sahibi 1 avcı ve Avcılık Belgesi bulunmayan 1 şahıs hakkında av kabahat tutanakları düzenlendi.

Şahıslara toplamda 2.547 TL olmak üzere gerekli tazminat ve idari para cezaları uygulandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şubesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “ 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 2017-2018 Merkez Av Komisyonu Kararlarında Avcı: “Avcılık belgesine sahip olan kişi” olarak tanımlanmıştır. Avlanma Hakkı; “Avcılık belgesine sahip olan kişilerin yıllık avlanma izin ücreti ödeme koşulları ile elde ettiği hak.” olarak ifade edilmektedir. Yasa dışı avlanma (Usulsüz Avlanma) ise; “Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyonu Kararları kapsamında korunan veya avına izin verilen yaban hayvanı türlerini; izin verilen yerler, belirlenen zamanlar, miktarlar dışında ve/veya zehirleyerek, tuzak ve kapan kurarak veya men edilen diğer usullerle canlı veya ölü ele geçirmeye çalışmak veya ele geçirmek.” olarak belirtilmiştir.

Yine aynı kanun ve kararlarda, ışık yayan araç gereçlerle avlanmak yasaklanmıştır. Şefliğimize gelen ihbar üzerine intikal edilen bölgede gece projektörler ile av yapan “Avcılık Belgesi” sahibi 1 avcı ve Avcılık Belgesi bulunmayan 1 şahıs hakkında av kabahat tutanakları düzenlenmiştir. Şahıslara toplamda 2.547 TL olmak üzere gerekli tazminat ve idari para cezaları uygulanacaktır. Çalışmalarımızda ihbarları ve yardımları ile destek olan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar