İşte Adnan Menderes Üniversitesinin Sıralaması

  • Aydın Gazete
  • 17 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Eğitim, sağlık, iktisat, turizm gibi alanlarda yaptıkları araştırmalarla dikkate değer raporlar sunan “US News and World Report”un 2017 verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi, en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sırada yer aldı.

US News and World Report’un “Eğitim” alanındaki verilerine göre, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi listesine 999’uncu sıradan giriş yapan Adnan Menderes Üniversitesi, en iyi Türk Üniversiteleri listesinde 23’üncü sıraya yerleşti. Okulların ve akademisyenlerin araştırma performansları değerlendirilerek elde edilen bu veriler, dünyadaki akademik çevreler tarafından önemli veriler olarak kabul görüyor.

URAP verilerine göre Veteriner Fakültesi Türkiye ikincisiTürkiye ve dünya üniversiteleri sıralamasını, yükseköğretim kurumlarının akademik başarıları doğrultusunda değerlendirerek oluşturan URAP (University Ranking by Academic Performance)’ın verileri de, ADÜ’de sevinçle karşılandı.2016-2017 Akademik Yılı Veterinerlik alanındaki URAP verilerine göre, Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türkiye ikincisi olurken, Fakülte Dünya Üniversiteleri listesinde 170’inci sırada yer aldı.

Türkiye Veteriner Fakülteleri içerisinde akredite olmuş 5 fakülteden biri olan ADÜ Veteriner Fakültesi’nin eğitim kalitesini her geçen gün arttırması bu başarıyla tescillenmiş oldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar