In-Finitie Operation Room’da

  • Aydın Gazete
  • 20 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

JULIE UPMEYER’İN “IN-FINITE” BAŞLIKLI SERGİSİ “OPERATION ROOM”DA

Amerikan Hastanesi “Operation Room” Sanat Galerisi yeni bir sergiyle sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Julie Upmeyer’in “in-finite” başlıklı sergisi 19 Ekim – 09 Aralık 2017 tarihleri arasında “Operation Room” Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Amerikan Hastanesi “Operation Room” Sanat Galerisi, 19 Ekim – 09 Aralık 2017 tarihleri arasında Julie Upmeyer’in “in-finite” adlı sergisine ev sahipliği yapacak. Sanatçının 2016 yılından bu yana üzerinde çalıştığı, küratörlüğünü Ilgın Deniz Akseloğlu’nun yaptığı, grafik tasarımlarını ise Umut Altıntaş’ın üstlendiği sergide, insan çağı olarak nitelendirilen antroposen ütopik bir kurguyla sunuluyor.

Yaratan ve koruyan olduğu kadar tüketen ve yıkan da olan insan için günümüzde kalıcılık ne anlama geliyor? Organik olana oranla daha kalıcı ve çoğaltılabilir olan “yapay” maddeler, insanın devamlılığını sürdürme stratejilerinde nasıl bir rol oynuyor? Pratiklerinin temelinde hazır malzemeleri kullanım amaçları dışında yeniden yorumlamak bulunan Upmeyer, “in-finite” ile sonsuz içindeki sonluyu ve sonlu içindeki sonsuzu keşfediyor.

Plastik ızgara, kümes teli, yalıtım köpüğü, linolyum, ayna gibi çeşitli endüstriyel malzemeler kullanılarak üretilmiş yerleştirmeler, birbirini takip eden beş farklı bölümden oluşuyor.

Yerleştirmelerden biri olan ve 1000 edisyon olarak pleksiglastan üretilen “sonsuzluk küpü” ise seyircinin sergi alanından alıp götürebileceği bir iş olarak tasarlandı.

“Operation Room”, Pazar günleri dışında her gün 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Julie Upmeyer Hakkında
Sanatçı ve girişimci (d. 1980).
Eğitimini Grand Valley Üniversitesi’nde seramik, heykel ve grafik tasarım üzerine tamamladı. 2007-2013 yılları arasında İstanbul’da Caravansarai misafir sanatçı programı ve sanat üretim alanının eş direktörlüğünü yaptı. Heykel, nesne, yerleştirme ve performans üreten Upmeyer, çoğunlukla seçtiği malzemeyi manipüle ederek çalışıyor. Spesifik bir mekana, yere ya da temaya uygun işler üretiyor. İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar