HP Bayileri Commvault’un Çözümlerini de Satacak

  • Aydın Gazete
  • 15 Mart 2018
  • Yorumlar Kapalı

Şirketlerin dijital dönüşüm ihtiyaçları için küresel işbirliği kapsamını genişlettiler
Veri koruma ve yedeklemede kısa süre önce önemli bir iş birliğine imza atan Commvaul ile Hewlett Packard Enterprise (HPE), işbirliğini farklı bir boyuta taşıdı. Anlaşma kapsamında HPE ve global ağ ortakları artık bayi programı aracılığıyla Commvault’un veri platformu da dahil olmak üzere veri koruma yazılımlarını da satabilecek.

Kurumsal yedekleme, kurtarma, arşivleme ve bulut alanında küresel bir lider olan Commvault, Hewlett Packard Enterprise (HPE) ile işbirliğini farklı bir boyuta taşıdı. Veri türlerinin ve miktarının arttığı günümüzde işletmelerin IT ortamlarındaki karmaşıklığını azaltmak, veri yönetimi kusursuzlaştırmak ve fidye yazılım saldırılarında kurumları güvence altına almak için genişletilen işbirliği kapsamında HPE ve global ağ ortakları artık bayi programı aracılığıyla Commvault’un veri platformu da dahil olmak üzere veri koruma yazılımlarını da satabilecek.

HPE’ın sunucu, depolama ve ağ teknolojileri ile entegre şekilde sunulan Commvault’un veri koruma ve yedekleme çözümleri, anlaşma sayesinde HPE’nin Complete sistemine dahil oldu. Her geçen gün artan veri türlerinin ve miktarının artmasıyla birlikte veri yönetim ile veri analizini kolaylaştıran Commvault çözümleri, kurumlara fidye yazılım saldırıları karşısında da maksimum güvenlik sunuyor. HPE’nin kamudan sağlık ve özel sektöre kadar tüm müşterilerinin kurum bünyesinde ya da bulutta var olan verilerini daha güvenli koruyup yönetebilecekleri Commvault çözümleri ile IT ortamlarındaki karmaşa azaltılarak, dijital dönüşüm çalışmalarına ivme kazandırılacak.

Alanında iki dev ismi küresel ölçekte buluşturan işbirliği ile ilgili Commvault Başkanı ve CEO’su N. Robert Hammer şöyle konuştu, “Commvault ve HPE arasındaki ortaklık yeni anlaşma ile daha da güçlendi. Bu kapsamda Commvault’un yedekleme, kurtarma ve veri koruma yazılımları ile HPE Depolama ürünleri için müşterilere tek noktadan satış olanağı sağlıyoruz. HPE Complete sistemine katılarak işletmelere sektörün en güçlü veri platformunu sunuyoruz. Platform sayesinde işletmeler operasyonel maliyetlerini azaltmakla kalmayıp; riskleri düşürecek, iş sonuçlarını iyileştirebilecek. Ayrıca dijital dönüşüm girişimlerini devreye almak için ihtiyaç duydukları kontrol, esneklik ve otomasyona yönelik güçlü bir çözüme kavuşacak.”

HPE Depolama ve Büyük Veri Ürün Yönetimi Direktörü Patrick Osborne ise gerçekleşen işbirliği konusunda şunları kaydetti: “Commvault ile ilişkimizin kapsamını genişletmekten mutluluk duyuyoruz. Anlaşma ile iş ortaklarımıza ve müşterilerimize HPE onaylı Commvault yazılımını HPE Complete programı aracılığıyla satın alma kolaylığı sunuyoruz. İşletmeler artık HPE Complete Commvault Yazılımı ile Commvault’un güçlü veri koruma ve yedekleme çözümlerini HPE Depolama ürünlerinde kullanarak riskleri minimize edip, karmaşıklığı ortadan kaldıracak ve maliyetlerini indirebilecekler. Kuruluş bünyesinde ve bulut altyapısı arasında veri aktarmak, tüm verilerin tam olarak koruma altına alınması ve kurtarabilmeleri daha da kolaylaşacak. Veriler hakkında detaylıca iç görü elde etmek daha da kolaylaşacak.”

HPE Complete Commvault Yazılım çözümleri, işletmelere IT çabalarını kesintisiz ve uyumlu hale getirmek amacıyla güçlü veri koruma, yedekleme, felaket kurtarma kabiliyetlerini güvence altına almak için hızlı, düşük maliyetli ve düşük riskli bir yol sunuyor. Bu doğrultuda verileri bir iş varlığı olarak kullanarak şunları sağlıyor:

• Veri tabanları, uygulamalar ve uç noktalar genelinde yedekleme, arşivleme, kurtarma, arama ve e-keşif operasyonlarının optimize edilmesi.

• Kuruluş çapındaki verileri merkezi bir portaldan bulmalarına, yönetmelerine, kontrol etmelerine ve hızla kurtarmalarına olanak veren kapsamlı veri koruma ve düzenlemelerle uyum stratejilerinin devreye alınması.

• Verileri kuruluş bünyesinde ve bulut altyapıları genelinde taşıyarak, yöneterek ve etkinleştirerek hibrit bulut stratejilerinden yararlanılması.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar