Bu hizmet çok beğenildi!

  • Aydın Gazete
  • 16 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bayraklı Belediyesi’nin teknoloji atağı vatandaşlardan tam not alıyor
Teknolojiyi yakından takip ederek, vatandaşın bilgiye anında ulaşabilmesini sağlayan Bayraklı Belediyesi’nin bir ilke imza atarak hayata geçirdiği kent bilgi sistemini kısa sürede 65 bin 128 kişi ziyaret etti. E-imar uygulamasından ise 262 bin 534 kişi faydalandı.

www.bayrakli.bel.tr web adresi üzerinde hizmete sunduğu “kent rehberi” ve “e-imar” projesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ziyaretçiler kent bilgi sistemi sayesinde ilçenin cadde ve sokaklarını panoramik (üç boyutlu) olarak görüntüleyebilirken, e-imar uygulaması ile istedikleri bilgiye tek bir tıkla ulaşabiliyor.

Kent rehberi sayesinde ilçenin cadde ve sokaklarının gelişimini 3 boyutlu olarak görebilen vatandaşlar, şikayetlerini de bu sistem üzerinden dile getirebiliyor. Kısa süre önce oluşturulan bu sistemi şimdiye kadar 65 bin 128 kişi ziyaret etti. Yine belediyenin resmi web adresine girerek e-imar uygulamasından faydalanan kişi sayısı ise 262 bin 534 olarak kaydedildi.

TEKNOLOJİ HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yeni teknolojileri belediyenin sistemine entegre ettiklerini belirterek, “Kent rehberi kısa sürede büyük beğeni kazandı. Vatandaşlarımız oturdukları sokağı, caddeyi bir tıkla 3 boyutlu olarak görebiliyor. E-imar uygulamasına çok büyük ilgi var. Vatandaşlar web adresimiz üzerinden ada-parsel bilgilerini, taşınmazlarına ait imar durum bilgilerini öğrenebiliyor. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor. Biz de bunu vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar