Hedefimiz Grup Liderliği

  • Aydın Gazete
  • 14 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

A milli kadın basketbol takımı koçu Ekrem Memnun 2019 Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele ettikleri B grubunda hedeflerinin grup birinciliği olduğunu söyledi.

B grubu ilk maçında deplasmanda Estonya ile karşılaşacak A milli kadın basketbol takımı hazırlıklarını TTU Spor Merkezi’nde yaptığı antrenmanla tamamladı.

Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ekrem Memnun Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesi 1 haftalık hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirtti.

Estonya ile deplasmanda oynayacakları maç öncesi rakiplerini oldukça ciddiye aldıklarını belirten Memnun “Bazı oyuncular sakatlık yüzünden kadrodan çıkmak zorunda kaldı. Ama oyuncu grubu oynayacağımız grup maçları öncesi son derece konsantre ve iyi durumda. Deplasmanlar her zaman zordur. Kazanmakta başka bir şey düşünmüyoruz. Hedefimiz grubu birinci olarak tamamlamak. Mutlaka Avrupa Şampiyonası’nda yer almak istiyoruz” dedi.

Genç bir kadroya sahip oldukları yönündeki bir soru üzerine söz alan Ekrem Memnun şu ifadeleri kullandı:

“Takım içinde en az maç tecrübesine sahip olan benim. Kadromuzda yer alan oyuncuların milli maç tecrübesine bakıldığında altyapılarda en az 80-90 maça çıkmış durumdalar. Yapacağımız maçlar öncesi bir tecrübe problemi yaşayacağımızı sanmıyorum. Sorumlulukları artacak oyuncular olacak. Bunun yanında aynı zamanda oyuncu havuzunu geliştirmek istiyoruz. Türk basketbolu bir yere gelecekse kadromuzda bulunan oyuncular sorumluluk almak zorunda. Bu konuda sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Sadece yeni kurulmuş bir takımız ve bu oyuncularda heyecan yaratabilir” ifadelerini kullandı.

Sakatlığı sebebiyle Estonya maçının kadrosunda yer almayan Işıl Alben’in durumu hakkında bilgi veren Ekrem Memnun yıldız oyuncunun Estonya maçından sonra oynanacak Polonya maçında oynayıp oynamayacağını durumuna bakıp karar vereceklerini belirtti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan milli basketbolcu Olcay Çakır Turgut Estonya’yı fazla tanımadıklarını fakat her ne olursa olsun bu maçı kazanmak istediklerini dile getirdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar