Hastane odasında ikinci kez ‘evet’ dediler

  • Aydın Gazete
  • 4 Nisan 2018
  • Yorumlar Kapalı

İzmir’de ileri evre idrar yolları kanseri teşhisi koyulan 2 çocuk babası 66 yaşındaki Eyüp Kaya, 8 yıl önce boşandığı 58 yaşındaki Fatma Orcan ile yeniden evlenmek istedi. Eşiyle eski günlerdeki gibi birlikte olmak isteyen Kaya, tedavisini sürdürdüğü Özel Tınaztepe Hastanesi odasında ikinci kez ‘evet’ dedi.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde yalnız yaşayan emekli Eyüp Kaya (66), 2 ay önce böbreklerinde taş olduğu için bir operasyon geçirdi. Operasyon sırasında fark edilen tümör nedeniyle Özel Tınaztepe Hastanesi Onkoloji Kliniğine başvuran Kaya’ya ileri evre böbrek kaynaklı yüksek riskli idrar yolu kanseri teşhisi koyuldu. Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Petekkaya tarafından tedavisi planlanan Kaya’nın genel durumu palyatif destek verilerek toparlandı.

Çift ilk olarak 20 Şubat 1987 yılında evlendi, 23 yıl evli kaldıktan sonra birtakım anlaşmazlıklar nedeniyle ayrılma kararı aldı. 2010 yılında boşanan ve biri kız biri erkek 2 çocuk ve 3 torun sahibi olan Kaya çifti, 8 yıl hiç görüşmedi.

EŞİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Eski eşinin hastalandığını çocuklarından öğrenen ve hemen Özel Tınaztepe Hastanesi’ne gelen ev hanımı Fatma Orcan (58), tedavi süresince eski eşini yalnız bırakmadı. Uygulanan tedavi ve eşinin desteği ile genel durumu daha iyi olan Eyüp Kaya, kendisinin ve çocuklarının da isteği ile yeniden evlenme kararı aldı. Çocuklarının yardımıyla nikah işlemleri başlatıldı ve 2 Nisan pazartesi günü çift yeniden ‘evet’ dedi.

“İLK DEFA BÖYLE BİR OLAYA ŞAHİT OLDUM”

Çiftin nikah şahitliğini yapan Tınaztepe Hastanesi Onkoloji Bölümü Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Petekkaya, böyle bir olaya tanık olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Doç. Dr. Petekkaya, “18 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olaya şahit oldum. Hastamız Eyüp Kaya, ileri evre böbrekten kaynaklanan tümör tanısıyla genel durumu çok ağır bir şekilde kliniğimize başvurdu. Verdiğimiz palyatif destekle hastamızın sağlık durumu daha iyiye gitti. Hastamız adına ben de çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.

“AİLEMİZ TEKRAR BİR ARAYA GELDİ”

30 yıl önce evlendiği eski eşiyle yeniden evlenmenin mutluluğunu yaşayan Fatma Orcan, “Bazı sebeplerden dolayı eşimle boşanmıştık. Hasta olduğunu öğrendiğimde hemen ziyaretine geldim. Benimle yeniden evlenmek istediğini öğrendiğimde teklifini reddetmedim, çok mutlu oldum. Evlenmemize çocuklarımız da çok sevindi” dedi.

Ailesinin 8 yıl aradan sonra yeniden bir araya gelmesinden dolayı mutlu olduğunu ileten Mustafa Kaya, “Babamla 8 yıldır sadece bayramlarda görüşüyorduk. Babamın hastalığı hepimizi üzdü, ama aynı zamanda ailemizi tekrar bir araya getirdi. Onlar için ikinci bahar oldu. Annem ve babam tekrar evlendiği için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Hasta Eyüp Kaya da eski eşine kavuşmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek kendisine moral verdiğini söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar