Gelişim 2023 Tasarım Ofisi KOSGEB desteğiyle açıldı

  • Aydın Gazete
  • 5 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

İzmirli genç tasarımcı Esma Gizem Özdalgıç, yarattığı “Gelişim 2023” markasıyla hazır giyim sektörüne yeni bir açılım getirdi. Özel tasarım iç giyim ürünler üretecek olan işletmenin hedefi, ihracata ağırlık vererek, kendi markasıyla dünya çapında tanınmak.

KOSGEB İzmir Güney Müdürlüğünün desteğiyle açılan “Gelişim 2023”, MTK Tekstilciler Sitesi içerisinde yer alan merkezinin açılışını, KOSGEB İzmir Güney Müdürü Mustafa Çanakçı, LİYAKAT Derneğinin Başkanı Berkay Eskinazi, MTK Site Yönetim Kurulu üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Firmanın kurucusu ve yöneticisi Esma Gizem Özdalgıç, kendisi için tasarımın her zaman bir tutku olduğunu belirterek, “Kendini yetiştirmiş alaylı bir tasarımcı olarak tekstil sektörüne ilk kez kendi markamla giriş yapıyorum. Bir tasarım atölyesi sahibi olmak her zaman hayalimdi. Değişiklik yaratmayı çok seviyorum. Liseden itibaren farklı olan şeyleri aramaya başladım ve kendimce farklılıklar yarattım. Yıllardır bana heyecan veren bu fikri hayata geçirdiğim için çok mutluyum ve KOSGEB’E teşekkür ederim dedi.

TÜRKİYE’Yİ KADIN GİRİŞİMCİ GELECEĞE TAŞIYACAK
İşletmenin açılışını gerçekleştiren KOSGEB Güney Müdürü Mustafa Çanakçı, KOSGEB Yeni Girişimci Desteği ile bugüne kadar İzmir’de bin 450 işletme kurulduğunu, bu işletmelerin 900’ünün kadın girişimciler tarafından kurulduğunu ve girişimcilere 32.5 Milyon destek verildiğini söyledi.

İşletmenin bir kadın girişimci tarafından kurulmasının önemini vurgulayan Çanakçı “AB ülkelerinde kadının ekonomiye katılma oranı yüzde 62.5 ve OECD ülkelerinde ise bu oran 62.2 civarında ancak Türkiye’de bu oranın maalesef yüzde 32 civarında. Kadının ekonomiye katılma oranı arttıkça Türkiye’nin 2023 vizyonu altındaki hedeflerine daha rahat ulaşabilir” dedi.

Yeni açılan Gelişim 2023 Tasarım Atölyesinin 2023 vizyonuna hem adı hem de yaratacağı marka değeri ile katkı koyacağını belirten Çanakçı, KOSGEB’in inovatif, yenilikçi, ihracata yapma potansiyeli olan ve imalata dönük iş fikirlerine daha öncelik verdiğini ve vermeye de devam edeceğini söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar