FIFA’dan flaş Robin van Persie kararı!

  • Aydın Gazete
  • 17 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Fenerbahçeli yıldız Robin van Persie’nin son milli takım kampında sakatlanmasının üzerinden tam 28 gün geçti. Öyle ki FIFA kuralları gereği Hollandalı yıldızın geçen bu süredeki maaşı, FIFA tarafından ödenecek.

Fenerbahçe’nin yaptığı başvuru sürecinde yapılan açıklamada, Hollandalı ünlü futbolcunun ülkesinin 31 Ağustos 2017 tarihinde Fransa ile oynadığı Dünya Kupası Grup eleme maçının 64. dakikasında Janssen’in yerine oyuna dahil olmuştur. Ünlü futbolcu ilgili maçı tamamlamasına rağmen sakatlık yaşamış ve 34 yaşındaki forvet maçlardan 3 hafta uzak kalacaktır şeklinde açıklama yapılmıştır. Ancak ne var ki Robin van Persie Fenerbahçe’nin ön gördüğü tarihler içerisinde sahalara dönemedi.

Fenerbahçe futbol takımı da FIFA’nın belirlemiş olduğu kurallar gereği futbolcunun maaşının ödenmesi için başvuruda bulundu. Öyle ki deneyimli futbolcunun sakatlığı FIFA’nın maaşını ödemeye yükümlü olduğu 28 günlük süreyi çoktan aşmış durumda. Fenerbahçe’nin Van Persie’nin sakatlık süresine göre FIFA’dan talep edeceği ücrette gelecek dönem için tekrar gözden geçirilecek ve revize edilecek.

Tabii Fenerbahçe kulübü bu başvuruyu FIFA’nın 2012 yılında uygulamaya başladığı kurallar çerçevesinde yapmıştır. FIFA’nın koyduğu kurallar gereği ‘kulüp koruma programı’nda yer alan düzenlemede oyuncunun sakatlığı dönemindeki maaşını FIFA ödemektedir. Ancak FIFA’nın cebinden para alma o kadar da kolay değil. FIFA ücreti ödemeden önce futbolcunun hem kulüpten hem de federasyondan sakatlık raporunu istedi

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar