En İyi Ar-Ge Ödülü 5’inci Kez Vestel’in

  • Aydın Gazete
  • 21 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

5 Vestel, 6’ıncı Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri Üniversitesi’nde faaliyet gösterdiği elektronik sektöründe üst üste En İyi kez Ar-Ge Merkezi’ ödülünün autore oldu.

İyi Ar-Ge merkezi ödülüyle döndü TR Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, T. C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri aşireti’nden Elektronik Sektörü. Ar-Ge merkezleri arasında personeli istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede öne çıkan Vestel, elektronik sektöründe birinciliğe layık görüldü. Vestel’in ödülünü Vestel Elektronik Genel Müdürü Murat Sarpel, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı.

Vestel olarak ülkemize ve dünya pazarlarına yenilikçi ürünler ve katma değerli ürün ve servisler sunmak adına farklı noktalardaki Ar-Ge merkezlerinde bilgi ve teknolojiye yatırım yaptıklarının altını çizen Vestel Şirketler Grubu Icra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, 5 “nihayet banka kodunu verebildi kıymetli bir ödül organizasyonundan sektörümüzde. Kez En İyi Ar-Ge Merkezi ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz.

Uluslararası rekabet ortamında varlığımızı sürdürmenin temelinde inovasyonun bulunduğu bilinciyle uzun vadeli stratejilerimizi belirliyor ve Ar-Ge çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Müşteri beklentilerini karşılayan en üst varken Ar-Ge ve ürün geliştirme stratejisi ile çalışan 1600 kişilik bir Ar-Ge ekibimiz bulunuyor. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla dünya standartlarında teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Rekabetçi yanımızı desteklediğimiz Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza, zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Bu ödül vesilesiyle de tüm Ar-Ge ekibimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’yle, Ar-Ge merkezlerinde ortaya çıkarılan yeni teknoloji ve ürünlerin kamuoyuna tanıtılması, proje pazarı oluşturulması ve Ar-Ge tabanlı startejik işbirliklerinin hedefleniyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar