Egeliler En Çok Neye Harcama Yaptılar?

  • Aydın Gazete
  • 1 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Hane halkı Tüketim Harcaması 2016 verilerine göre Güney Ege bölgesinde en çok harcama gıda ve alkolsüz içeceklere yapıldı.

Türkiye İstatistik Kurumu 2016 yılı, Hane halkı Tüketim Harcaması (Bölgesel) İstatistiklerini yayımladı.

Hane halkları bütçelerinden en fazla payı “gıda ve alkolsüz içecekler” harcamasına ayırdı. İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflaması Düzey-2 bazında bölge içindeki harcama gruplarının dağılımına bakıldığında TR32 bölgesinde yer alan Aydın, Denizli ve Muğla illerinde hane halklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde en yüksek payı yüzde 23,3 ile “gıda ve alkolsüz içecekler” harcamasının, en düşük payı ise yüzde 1,7 ile “eğitim hizmetleri” harcamasının aldığı görüldü.Toplam harcamalardaki payı en fazla artan grup “gıda ve alkolsüz içecekler” oldu.

Güney Ege bölgesinde “gıda ve alkolsüz içecekler” harcamalarının payı bir önceki yıla göre 1,2 puanlık artışla yüzde 22,1’den yüzde 23,3’e yükseldi. Diğer taraftan “ulaştırma” harcamalarının payı bir önceki yıla göre 0,7 puanlık düşüşle yüzde 18,6’dan yüzde 17,9’a geriledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar