Camda Dünya Mirası Koleksiyonundan Mardin Ulu Kubbe Sahan

  • Aydın Gazete
  • 22 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Paşabahçe Mağazaları, Türkiye’nin tarihi ve kültürel varlıklarına yer verdiği ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonuyla, Anadolu’nun tarih boyunca ev sahipliği yaptığı uygarlıkların birleşiminden oluşan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan 20 eseri tarih ve sanatseverlerle buluşturuyor.

Paşabahçe Mağazaları’nın özgün tasarım anlayışı ve yenilikçi bakış açısı ile Mardin Ulu Kubbe camda hayat buluyor.

Sanatsal ve tarihi zenginlikleri içinde barındıran, Güneydoğu’nun şiirsel kentlerinden Mardin’de bulunan kubbelerinden ilham alınarak tasarlanan Ulu Kubbe Sahan, el imalatı krem opal camdan üretilerek, üzerindeki rölyef desenleri altın yaldız kullanılarak dekore edildi.

Mardin Ulu Kubbe Sahan sınırlı sayıda üretilerek, Paşabahçe Mağazaları’nda tarih ve sanatseverleri beğenisine sunuluyor.

Paşabahçe Mağazaları Hakkında

Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu şirketlerinden Paşabahçe Mağazaları A.Ş. özgün, modern, yenilikçi ve müşteri odaklı yapısıyla sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında Türkiye’de lider konumdadır. ‘Yaşam’ ve ‘Butik’ konseptleriyle cam, seramik, porselen, ahşap, çelik sofra ve mutfak eşyalarının yanı sıra dekoratif koleksiyon ürünlerini de müşterilerinin beğenisine sunan Paşabahçe Mağazaları, bugün Türkiye’de 13 ilde 46 lokasyonda ve İtalya’nın Milano kentinde olmak üzere toplam 47 mağaza ile hizmet vermektedir. www.pasabahcemagazalari.com

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar