Bebeğinizin Cildini Koruyun!

  • Aydın Gazete
  • 25 Şubat 2019
  • Yorumlar Kapalı

Bebeğinizin Cildini Koruyun!

 

Bebekler çok ince ve hassas bir deriye sahip olarak dünyaya gelirler. Kullanılan ürünler ve çevresel faktörler bebeğin cildini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu sebeple doğal veya organik bebek ürünleri tercih ederken bebeğinizin cildini korumakta son derece önemlidir. Bebek cildi nasıl korunmalıdır? Sorusuna cevap olarak; öncelikle bebek güneş kremi kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz. Zararlı UVA-UVB ışınları yetişkinlerin dahi cildine zarar verirken bebek cildinde yarattığı olumsuz etki çok daha fazladır. Tabiki her ebeveyn bebeğinin sağlığı için onu korusa da bazı görünmeyen faktörler bu korumayı yetersiz kılabilir. Yazın tatil zamanlarında kullanılan güneş kremleri bu duruma iyi bir örnektir. Çünkü güneş kremi sadece yazın ve tatil zamanında değil günlük hayatta tercih edilmesi gereken koruyucu bir üründür. Çevresel faktörler ve alışveriş merkezlerindeki ışıklar gibi etmenlerde bebeğinizin cilde zarar verebilir. Sizde bebeğinizin cildini korumak için en iyi bebek güneş kremi ürünlerini  www.dermokozmetika.com.tr/bebek-cocuk-gunes-urunleri sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

Mustela Güneş Kremi ile Bebeğiniz Güvende!

 

Doğal içeriklerden üretilen, hassas bebek ve çocuk cildi için geliştirilmiş, Mustela güneş kremi SPF50+ koruması ile bebeğinizin teni ile buluştuğu andan itibaren UVA-UVB ışınlarına karşı koruma sağlar. Patentli formülündeki avakado cildi çevresel faktörlere karşı korurken doğal nem seviyesini dengeler ve cildi yumuşatır.

Mineralli içeriği ile yenidoğandan itibaren kullanıma uygun olan bu ürün atopik ve güneş toleransı düşük ciltler içinde ideal bir seçimdir. Yüz ve vücut kullanılan suya dayanıklı özelliği ile anneler için pratik uygulama sağlar. Paraben, alkol ve alerjiyi tetikleyecek zararlı maddeler içermeyen formülü, kolay uygulanan yapısı ve kıyafetlerde leke bırakmayan özelliği sayesinde sıklıkla tavsiye edilen ürünler arasında yer alır.

Bebek Güneş Kremi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Güneşe çıkmadan 30 dakika önce tüm yüz ve vücuda eşit olarak sürülmelidir.
  • Güneşe ve suya fazla maruz kalınan durumlarda 2 saate bir uygulama tekrarlanmalıdır.
  • Bebek ve çocuklar güneşin yoğun olduğu öğle saatlerinde güneşe çıkarılmamalıdır.
  • Bebek ve çocukların güneşe maruz kalacağı durumlarda güneş kremi, giysi, şapka ve gözlük kullanılmalıdır.
  • Uygulama yapacağınız güneş kremini direkt olarak güneşe bırakmayınız.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar