Başkası Olma Kendin Ol

  • Aydın Gazete
  • 16 Aralık 2017
  • Yorumlar Kapalı

Vücudumuzun yaşlanma sürecinin doğduğumuz andan itibaren başladığını biliyor muydunuz? arestetik’ten Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani, 2018’de çığır açacak yeni ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları ile yaşlanmayı durduruyor.

Estetik cerrahi geçmişten günümüze yaşlanma belirtilerini ve yıllar içerisinde oluşan olumsuz değişiklikleri düzeltmeyi hedefleyen bir branş olarak bilinmiştir. Teknolojinin sağladığı yenilikler ve olanaklar sayesinde, belirtiler ortaya çıkmaya başladığı anda veya çıkmasını ön görerek önlem almayı hedeflemeye başlayan estetik cerrahi farklı bir boyut kazanmıştır.

Modern tıbbın mucizeleri artık zamanı geriye sarma konusunda da bize yardımcı oluyor. İstediğiniz görünüme kavuşmak için hiçbir zaman geç değildir. Amerika’da özellikle son 2 yıldır trend haline gelen ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, tam bir mucize! arestetik’te uygulanan ‘’önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, genç kalma teknikleri arasında en etkili yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani “Dünya yıldızlarının son trendi olan bu yöntemle, kişiye göre daha erken yaşlara inebilmekle birlikte 25’li yaşlardan itibaren başlayan ciltteki yorgun ifadeleri, ciltteki kırışıklıkları düzenli aralıklarla uyguladığımız tek seansla ortadan kaldırıyoruz. Bu yöntemi uygulamanız için iş yoğunluğunuz arasında kendinize öğle saatlerinizi ayırmanız yeterli.

Sadece 30-40 dakikalık bir seans sonucunda düzenli uygulama ve takip sayesinde örneğin 30 yaşındaysanız gerçekte 45 yaşına geldiğinizde 30 yaşınızdaki görünümünüze benziyorsunuz. Estetik cerrahinin bu boyutu çok daha erken yaşta birtakım bilgileri (detaylı çekilmiş fotoğraflar, vücut analizi) arşivleyerek, değişikliklerin başladığı andan itibaren devreye girip çok daha küçük çaplı müdahalelerle ileriki yaşlarda gerekecek büyük operasyonların ihtiyacını çok daha ileriki yaşlara taşıyor.” açıklamalarında bulunuyor.

Şimdi kendiniz olma zamanı!

Uygulamadan önce yüzün her açıdan görünüşünün, ışık ve gölge yansımalarıyla üç boyutlu bir değerlendirilmesini yaptıklarını söyleyen Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani “önleyici plastik cerrahi’’ uygulamaları, teknolojik imkanlarla birlikte alanlarını genişletiyor ve büyük cerrahi müdahalelerin yaşını çok daha ileriki yaşlara erteliyor.

Örneğin göz çevresi ve alında oluşan mimik çizgilerine botoks enjeksiyonu ile müdahale yapılmadığı takdirde ileriki yaşlarda meydana gelen derin ve kalıcı cilt katmanlarının giderilmesi kolay olmayacaktır. Erken dönemde botoks uygulaması ile cildin kalıcı deformasyonunun önüne geçilir. Bölgesel ve genel yağlanmaların oluşmaya başladığı anda müdahale, ileri derece yağlanmada görünen selüliti engelleyip geri dönüşü olmayan bir cilt deformasyonunu durdurmuş olur.

Büyümeye ve sarkmaya başlamış bir memeyi daha küçük ve neredeyse hiç iz bırakmayacak bir operasyonla toparlamak hastayı daha büyük izler bırakacak bir operasyondan kurtarmış olur. Kalıcı deformasyonlar oluştuktan sonra alınacak sonuçların, bu problemleri yavaşlatmayı hedefleyen önleyici müdahaleler kadar iyi olmadığını belirten Samani, “erken yaşlarda yenileme hızı yaşlanmadan çok daha fazla olduğu için kaybedilen hücrelerin yokluğu hissedilmez yani yaşlanmayıp tam tersi gelişmeye devam ederiz.

Belli bir yaştan sonra yapılanma ve yenilenme giderek azalır ve birçok organ için yenilenme ve yıkım eşitlenir. Bu dönemden sonra yaşın ilerlemesi ile yavaş yavaş yenilenmemenin belirtileri ortaya çıkar.” diyor. Gençleşme ve güzelleşme sağlayan bu yöntemin yeni dünyanın yeni keşfi olduğunu ifade eden Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani, bu uygulamanın sadece uzman doktorlar tarafından yapılması gerektiğinin de altını çiziyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar