Bağışıklığı Güçlendirmenin En Basit ve Güçlü Yolu

  • Aydın Gazete
  • 17 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı dünyada bilinen en güçlü antioksidanlardan propolisi anlatıyor…

Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın koordine ettiği, İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü tarafından yürütülen projede, propolisin nar suyundan 80 kat daha fazla antioksidan madde içerdiği ve çok kuvvetli bir antioksidan olduğu ortaya konuldu.

Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip doğal bir arı ürünüdür. Kovandaki mikropları yok etmek ve arı ailesinin sağlığını korumak için kullanılır. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa, doğru işlendiği takdirde insan vücudunda da aynı etkileri gösterir. Virüs ve bakterileri yok ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirerek hastalanma sıklığının azalmasına yardımcı olur. Propolis hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Bunun yanı sıra, Aslı Elif Tanuğur Samancı yapılan bilimsel çalışmalar ile propolisin solunum sistemi rahatsızlıklarında, ağızda çıkan yaralar, aftlar, uçuklar ile mide bağırsak rahatsızlıklarında kullanım alanının bulunduğunu ve vücutta sağlıklı ve canlı hücre sayısını arttırdığının bilimsel çalışmalarla ortaya konulduğunu belirtti.

Hakkında
Aslı Elif Tanuğur Samancı ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin yerli üretimini başlatmak üzere profesyonel hayatından ayrılarak kendi firmasını kuran ve markasını yaratan bir kadın girişimci… Türkiye’de ilk defa sözleşmeli arıcılık modeliyle yerli propolis üretimini başlattı ve propolisi insan tüketimine uygun hale getirerek içerisindeki yararlı bileşenlerden vücudumuzun maksimum oranda faydalanmasını sağlayacak özütleme yöntemini geliştirdi. Arı ürünleri alanında 17 yılı aşkın deneyimiyle, kovandan sofraya ürünlerin doğallığı ve biyolojik aktivitesini koruyarak tüm Türkiye’ye ve dünyaya ulaştırmaya devam ediyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar