Altın Palet Kuşadasında Başladı

  • Aydın Gazete
  • 12 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KUŞADASI’NDA BAŞLADI

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası Kuşadası’nda başladı.

Kuşadası Adabanko ve Korumar Koyu’ndaki 4 ayrı dalış noktasında gerçekleşecek olan Şampiyona’ya katılmak üzere ilçeye gelen yarışmacılar sabah saat 8.30’da Setur Marina’dan 4 tekne ile denize açıldılar.

TSSF Su Altı Görüntüleme Teknik Kurul Başkanı Asım Dumlu’nun da katıldığı Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda 35 sualtı görüntüleme fotoğrafçısı ile eşleri olmak üzere toplam 70 katılımcı, fotoğraf kategorisinde balık, makro, konulu makro, geniş açı ve modelli geniş açı disiplinlerinde ve video kategorilerinde Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak.

Yarın da (13 Ekim) devam edecek olan yarışmalar sonunda 5 ayrı disiplinde dereceye giren en iyi ilk üç fotoğraf, toplam puanlar sonrasında Türkiye Şampiyonu fotoğrafçısını belirleyecek. Video kategorisinde ise en iyi puanı alan yarışmacılar madalya almaya hak kazanacak. Şampiyona, 14 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenecek kapanış töreni ile son bulacak.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar