Albaraka Türk’ten 101 Milyon Dolarlık Kredi

  • Aydın Gazete
  • 26 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

ALBARAKA TÜRK 101 MİLYON DOLARLIK MURABAHA SENDİKASYON KREDİSİ SAĞLADI

Albaraka Türk, Standard Chartered Bank, ABC Islamic Bank ve Noor Bank liderliğinde 367 gün vadeli toplam 101 milyon USD tutarında murabaha sendikasyon kredisi sağladı.

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü Albaraka Türk, 367 gün vadeli toplam 101 milyon USD tutarında murabaha sendikasyon kredisi sağladı. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın; Standard Chartered Bank, ABC Islamic Bank ve Noor Bank liderliğinde sağladığı sendikasyon kredisinin maliyeti Libor + 130 bps oldu. Körfez ülkeleri, Avupa ve Ortadoğu’daki bankaların ilgi ve katılım gösterdiği kredi, piyasada olumlu karşılandı.

Körfez, Avrupa ve Orta Doğu’dan büyük ilgi
Murabaha sendikasyon kredisine ilişkin değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, sendikasyon kredisinin piyasada olumlu karşılandığını belirterek, Körfez ülkeleri, Avrupa ve Orta Doğu’daki bankalardan ilgi ve katılım gördüğünü ifade etti.

Bu yılın son murabaha sendikasyon kredisini sağladıklarını belirten Genel Müdür Melikşah Utku: “Bu en son murabaha sendikasyon kredisi, bölgedeki ortaklarımızla bugüne kadar gösterdiğimiz performansı güçlendiren bir başka başarılı işlemdir. Tüm dünyadaki kaynak oluşturma ortamındaki güçlüklere rağmen Albaraka Türk’ün, Türk katılım bankacılığı sektöründeki sağlam köklerini ve duruşunu yansıtan bu işlemde sendika üyeleri ve ortaklarımızın desteği için müteşekkiriz” açıklamasında bulundu.

Albaraka Türk Katılım Bankası Hakkında
Albaraka Türk Katılım Bankası, Bahreyn merkezli uluslararası katılım bankacılığı grubu olan Albaraka Bankacılık Grubunun bir üyesidir. Grup, on beş ülkede bulunan iştirak bankaları ve temsilcilik ofisleri ve bunların 700’den fazla şubesi ile hizmetlerini sağladığı geniş bir coğrafyada varlığını sürdürmektedir. ABG’nin şu anda Endonezya ve Libya’da iki temsilcilik ofisi ile Türkiye, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Sudan, Bahreyn, Pakistan, Güney Afrika, Lübnan, Suriye, Irak ve Suudi Arabistan’da güçlü varlığı bulunmaktadır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar