Adü Hastanesi Kütüphaneleri Basının Gündeminde

  • Aydın Gazete
  • 1 Kasım 2017
  • Yorumlar Kapalı

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisinde oluşturulan çocuk kütüphanesi ve gezici kütüphane TRT Habere konu oldu.

Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan tarafından 13 Eylül 2017 tarihinde açılışı yapılarak hastaların hizmetine sokulan Çocuk Kütüphanesi ve Gezici Kütüphane TRT Haberde yayınlandı. Hastaneye gelerek çocuklarla röportaj yapan TRT Haber ekibi, yatan hastaların bu projeden duydukları memnuniyeti ekranlara taşıdı. Çocuklar kadar ebeveynlerin de projeden duydukları memnuniyeti ekranlara yansıtan ekip, hastalarla yaptıkları röportajlarla projenin önemine dikkat çekti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, “İyiliği yayma düsturuyla, Üniversitemiz Hastanesinde yatarak tedavi gören hastalarımız için geliştirdiğimiz Çocuk Kütüphanesi ve Gezici Kütüphane projesini faaliyete geçirdik. Çocuklarımızın yüzünü güldürmek, onların kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve burada kaldıkları süreyi en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak bizim için mutluluk verici.

İlerleyen aşamalarda Hastanemizde sınıf oluşturmayı düşünüyoruz. Öğretmen desteği için Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor.” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar