Kadınların işgücüne katılımı artıyor

  • Aydın Gazete
  • 18 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Son iki aylık verilere göre, kadınların işgücüne katılımının arttığını söyleyen Duyarlar, Eleman.net’te iş arayan kadınların sayısında da son 1 yılda yüzde 20’lik bir artış olduğunu ifade etti.

TUİK tarafından açıklanan 2016 Eylül ayı işgücü istatistiklerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eleman.net CEO’su Gökhan Duyarlar, işsizlik oranındaki 1 puanlık artışa karşın istihdam oranının yüzde 46,8 ile aynı seviyede kaldığına dikkat çekti. Söz konusu artıştaki en büyük etkenin işgücüne katılım olduğunu söyleyen Duyarlar, ekonomideki yavaşlama ve özellikle sanayi sektöründeki istihdamda yaşanan düşüş nedeni ile istihdam oranının istenilen seviyelerde gerçekleşmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“İşgücüne katılımda son iki aylık verilere baktığımızda, erkeklerde bir değişiklik olmadığını, kadınlarda ise artış söz konusu olduğunu görüyoruz. Eleman.net’te iş arayan kadınların sayısında da son 1 yılda yüzde 20’lik bir artış var. 2016 yılında kadın iş arayanların en çok başvuru yaptığı sektörler ise sırasıyla Eğitim, Perakende, Gıda, Hizmet ve Tekstil olarak gerçekleşti. Bu sıralama, 2015 yılında Eğitim, Bilgisayar/BT/İnternet, Tekstil, Gıda ve Perakende şeklindeydi.”

Eleman.net hakkında:

2005 yılında kurulan Eleman.net, firmalara aradığı nitelikli elemanı sağlarken, adayların en hızlı şekilde istihdam edilmesini amaçlar.

Kolay kullanımı, hızlı altyapısı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile 240.000 üye firma ve 10 milyondan fazla adaya hizmet veren Eleman.net, mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarda lider konumdadır.

“Türkiye’nin İş İlanları Sitesi” sloganından hareketle, her sektör ve pozisyondaki adaylar için binlerce iş, firmalar için milyonlarca aday sunan Eleman.net, geride bıraktığı 11 yılda 1,5 milyon iş ilanı ve 50 milyon başvuru ile 460 bin kişiye istihdam olanağı sağlamıştır.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar