Aksa Jeneratörden %90 Enerji Tsarrufu

  • Aydın Gazete
  • 17 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

Son yıllarda endüstriyel ve sosyal tesisler enerji verimliliği yüksek ve çevre dostu sistemler kurarak enerji ihtiyaçlarına alternatif çözüm arıyor. Tek bir yakıt girdisi ile birden fazla enerji türünün eş zamanlı olarak üretilmesini sağlayan birleşik işi ve güç sistemleri de bu tesislerin odağında. Aksa Jeneratör’ün elektrik enerjisi ile birlikte ısıtma ve soğutma ihtiyacına cevap veren kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri, yüzde 90’a varan enerji verimliliği sağlarken enerji maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı oluyor.

Artan nüfus ve buna paralel olarak artan enerji ihtiyacını karşılamak için çok daha fazla tüketime ihtiyaç duyuluyor. Bu durum karşısında enerji tüketimin en fazla olduğu endüstriyel ve sosyal tesisler için enerji verimliliği hem çevre hem de tesis için artık hiç olmadığı kadar önemli. 

Dönemsel ve sürekli enerji ihtiyacına cevap veren Aksa Jeneratör; enerjinin, hem elektrik, hem işi formlarında, aynı sistemden üretilmesine olanak sağlayan kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri ile sektörlere alternatif çözüm sunuyor.

Yüzde 90’a varan enerji verimliliği

Elektrik üretirken aynı zamanda ihtiyaca bağlı olarak sıcak şu, buhar, sıcak gaz, kızgın yağ veya soğuk su üretme imkan sağlayan sistem; geniş ürün yelpazesiyle konut, ticari ve endüstriyel alandaki enerji tüketicilerine cevap veriyor. Özellikle buhar ihtiyacı olan tekstil fabrikaları, ısıtma ve soğutma ihtiyacı olan fabrikalar, hastaneler, büyük konut projeleri, plazalar, oteller, havalimanları gibi tesislere kurulan Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri en uygun yakıtla, en yüksek verimde ve kesintisiz çalışma koşullarına göre tasarlanıyor.

Kullanılabilir elektrik ve işinin aynı tesiste birlikte üretilebilmesine olanak veren sistemleri hakkında bilgi veren Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Aksa Jeneratör olarak işletmelere kurduğumuz sistem ile tek kaynaktan elektrik, ısıtma ve soğutma olmak üzere değişik formlarda enerji elde etmelerine olanak sağlıyoruz. Kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri düşük işletme maliyeti ve sürekli güvenilir çalışma özelliği ile kısa sürede kendini geri ödeyen karlı bir yatırım. Bu sistem ile yüzde 85-90’a varan yüksek enerji verimliliğine ulaşılabiliyor. Düşük egzoz gazi emisyonları ve yüksek yanma verimiyle çevreyle dost olan bu sistemler, tesislerde enerji maliyetlerinin de düşürülmesine yardımcı oluyor” dedi.

Aksa Jeneratör Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri doğal gaz başta olmak üzere propan, mazot, cop gazi, biyogaz vb. yakıtlarla çalışarak kesintisiz, kaliteli ve yüksek verimde enerji üretimi sağlıyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar