Liseliler kent için iyi tasarımı tartıştı

  • Aydın Gazete
  • 17 Aralık 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi (KETA) bünyesinde yürütülen “Kente Tasarımla Müdahale Et” projesi kapsamında gerçekleştirilen söyleşiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim Kulübü’nün organize ettiği söyleşiye, Karabağlar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nail Özlüsoylu, KETA atölye sorumlularından Gözde Şenoğul ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi ve okul başkanı Alperen İnce konuşmacı olarak katıldı.

Kentte ortak yaşam alanlarının öneminin anlatıldığı söyleşide, bu alanların yurttaşların kaliteli vakit geçirilebilecekleri ve bireylerin sağlıklı iletişim kurabilecekleri yerler olarak tasarlanmasının altı çizildi. Ortak alanların tasarımında, o bölgede yaşayan vatandaşların fikirlerinin hayata geçirilmesi gerektiğine işaret edildi.

Başkan Selvitopu desteğe hazır

Öğrencilerin KETA aracılığıyla ortaya koyduğu fikirlerin, belediye bünyesinde ilgili müdürlüklere iletilerek gerekli desteğin sağlanacağını ifade eden Nail Özlüsoylu, başta Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu olmak üzere tüm belediye yöneticilerinin bu anlamda her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Etkinlik sonrasında okul müdürü Yasin Çınar, KETA sorumlularına söyleşi nedeniyle teşekkür ederek memnuniyetini ifade etti.  

 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar