• Anasayfa
  • >
  • EGE
  • >
  • Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Üyeleri Bursiyerlerle Buluştu

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Üyeleri Bursiyerlerle Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 17 Aralık 2016
  • 0

Dokuz Eylül Tıp Fakültesi mezunu 30 doktor ve iş hayatından 6 profesyonel iş insanının bir araya gelmesiyle 2016 yılının şubat ayında kurulan  Atlas Sağlık Eğitim Vakfı, üniversite öğrencisi bursiyerlerine eğitim hayatları boyunca devam edecek rehberlik ve yol gösterme, kişisel ve mesleki donanımlarını artırmaya yardımcı olmak ve vakıf üyelerinin kaynaşmalarını sağlamak amacıyla 100 kişinin katımlıyla 2 gün süren bir eğitim semineri düzenledi.

Vakfın İsminin ve logosunun başımızı taşıyan Atlas Kemiği olması ve mitolojik olarak Dünya’yı da sırtlaması olduğunu dile getiren Atlas Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Apak “bizler farklı bir Dünya mümkün sloganıyla yola çıktık. Ana hedefimiz bu ülkenin insanlarına ve bu ülkeye daha doğrusu bizleri yetiştiren vatanımıza çağdaş evrensel değerlere sahip çıkan bir nesil yetiştirmek. Bu hedefte ilerlerken maddi yeterlilikleri olmayan üniversite öğrencilerimizi okutmak, onlara burs vermek, eğitim hayatları boyunca  ve profesyonel yaşantılarında elimizden gelen her türlü desteği sağlamak istiyoruz.

Vakfımızın kuruluşundan kısa bir süre sonra Atlas Akademi adı altında bir de akademi kuruluşu kurduk ve spor, sağlık, sanat gibi bir çok alanda etkinlikler yapmaya başladık. Bu akademi kuruluşumuzda burs verdiğimiz üniversite öğrencilerimizin gelişimi sağlamalarını ve kendilerini iş hayatına hazırlamalarını amaçlıyoruz. İlk olarak spor alanında bir branş seçimi yaparak federasyon ve Ege Üniversitesi ile koordineli olarak bir atlet yetiştirip bu atletin olimpiyatlara hazırlıyoruz. Uzun vadedeki hedefimiz ise İzmir’e vefa borcumuzu ödemek için bir vakıf üniversitesi kurmak” şeklinde konuştu. 200’ün üzerinde üyesi bulunan vakfın 6 ay gibi kısa bir sürede bu günlere geldiğinin altını çizen Apak 800 bursiyer başvurusu içinden uzun uğraşlar sonucu yapılan elemeler ile 13 öğrenciye ekim ayından bu yana burs verdiklerini de sözlerine ekledi.

Vakfın Onursal Üyesi KİT-VAK Başkanı Prof. Dr. Suat Çağlayan da yaptığı konuşmada genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan üyelerin aynı heyecanı sürdürmesini ve yolunun açık olmasını diledi. 

 www.atlasvakfi.org  adresinden üye kabulu ve her branşta okuyan üniversite öğrencisi burs başvurusunda bulunabilir.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar