Kaymakam Yönden, Didim’in Geçen Ayını Anlattı

  • Aydın Gazete
  • 16 Aralık 2015
  • Yorumlar Kapalı

Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim’deki odaların İzmir’deki fuarda birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu belirtti.
Kaymakam Yönden’in aylık değerlendirme toplantısına İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut’ta katıldı. Öğle arasında gerçekleşen toplantı öncesinde Didim Manşet Gazetesi sahibi Bahri Yaba konuklarıma lahmacun-ayran ve çiğ köfte ikramında bulundu.
“BİRLİKTELİĞİN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI”
Kaymakam Yönden geçen hafta gerçekleştirilen Travel Turkey turizm fuarında Didim’in tanıtımın çalışmalarının birliktelik içerisinde yapılmasının önemine değinerek “Bu fuar biraz farklı oldu. Oteller de bizim standın içerisinde tanıtımı yaptı. Cıvıl cıvıl bir standımız vardı. Yöresel yemek koşapita ile dağ çileği tanıtıldı; zeytin ve zeytinyağı ikramında bulunuldu. Belediye Başkanımız, Turizm Derneği Başkanımız, DİTAB, Oda başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, turizmciler ve belediye meclis üyelerimiz fuardaydı. Birlikte yaptığımız bu katılım Didim için çok önemli oldu. Bundan da sonuç aldık. Yunan adalarının temsilcileri Didimle karşılıklı feribot seferlerinin başlatılması konusundan çok istekliler. Bu işin olacağına yönelik kanıları fazla; bu çalışmayı her iki tarafta istiyor” dedi.
Bu yıl tanıtım çalışmalarında Didim’e en fazla Bulgaristan ve Romanya’dan turistin gelmesinin beklendiğini belirten Yönden Estonya ve Finlandiya gibi ülkelerle de bağlantıların kurulduğunu ifade etti.
“PROJE EKİBİ KURULACAK”
Didim’de projelerin yapılması noktasında bir proje ekibinin kurulacağını belirten Kaymakam Yönden Kaymakamlık, Belediye, Ticaret Odası ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle proje ekibinin kurulacağını ve Didim’e katkı sağlayacak projelerin hazırlanacağını söyledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar